BlogTeknoloji

Yazılım Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Youtube Kanalı

Yazılım öğrenmek için tartışılmaz mutlaka belirli bir düzeyde ingilizce bilmek gerekiyor. Yazılım öğrenmeyi daha önce denediniz Türkçe kaynakların ne denli az olduğunu fark etmişsinizdir. Yazılım temelini oluşturduktan sonra ilerlemeniz için ileri düzey ingilizce bilmek gerekiyor. Peki hiç mi ileri düzey yazılım öğrenmek için kaynak yok, hiç kimse kaynakları Türkçeleştirmiyor mu diyorsanız. Öğrenci Gündemi olarak sizler için seçtiğimiz tamamen ücretsiz yazılım ve programlama öğrenebileceğin 5 Youtube Kanalı.

1) Adem İlter

Özellikle Web geliştirme konusunda çok iyi bir Front-End developer olan Adem İlter, ağırlıklı olarak HTML ve CSS’te trick diyebileceğimiz ince detaylardan bol bol bahsedip, iyi bir geliştirici olmanız için sizi yüreklendiriyor.

 

2) Murat Yücedağ

C# ve C# konsol dersleri ile programlamaya başlayacak ve algoritma mantığını anlamak isteyen herkesin mutlaka bir kere izlemesi gereken bir kanal. Murat Yücedağ güncel derslerine YouTube üzerinden devam ediyor.

 

3) Yazılım Bilimi

Yazılım Bilimi kanalı genel olarak Python – C++ ve Java gibi kritik yazılım dilleri hakkında ileri derecede dersler veriyor. Mühendislik okuyan arkadaşların vazgeçilmezi olacak diyebilirim.

 

4) Bilgisayar Kavramları

Bilgisayar Kavramları Youtube kanalı genel olarak Java ve yapay zekanın kesiştiği noktaları hedefliyor.

 

5) Web Dersleri

Biraz önce Adem İlter’den bahsetmiştik. Şimdi ise Back-End tarafınızı kuvvetlendirip e-ticaret sitesi yazabilecek kadar ustalaşmak için bir de bu kanala göz atın. Laravel, Php, Wordpress temalı websiteleri kurmak için kemerleri sıkı bağlayın!

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu