Kimdir

Yelda Başaran Kimdir, Kaç Yaşında? Yelda Başaran Hayatı ve Biyografisi

Yelda Başaran Kimdir, Kaç Yaşında? Yelda Başaran Hayatı ve Biyografisi. Sporcu, sunucu ve oyuncu ve şarkıcı  olarak ekranlarda gördüğümüz Yelda Başaran Nerelidir, Boyu Kilosu Kaç? son günlerin en çok merak edilen isimleri arasında yer aldı. Kariyer gelişimine Uzman psikoterapist eğitmen olarak devam eden Yelda Başaran hakkında tüm merak edilenleri gelin öğrenelim…

Yelda Başaran Kimdir?

Bir çok farklı alanda eğitim alıp kendini geliştirme anlamında örnek isimler arasında yer alan Yelda Başaran Kimdir? merak edilmekte. Günümüze kadar kariyerine; oyunculuk, sunuculuk, spor, eğitim ve son olarak da psikoterapist danışmanlığı hizmeti vererek olarak hayatına devam etmekte. 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yelda Başaran; 2024 yılı itibari ile 41 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. 

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Yelda Başaran hayatı boyunca bir yandan kariyerine devam ederken bir yandan da eğitimlerine hız kesmeden devam eden bir isimdir. Lise hayatını Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü`nü bitiren Başaran; Yıldız teknik üniversitesi sanat tasarım fakültesi fotoğrafçılık bölümünden mezun olmuştur.

Eğitim hayatı devam ederken bir yandan da müzik ve spora olan tutkusu ile bir yandan antrenörlük eğitimi alır ve bir çok spor salonunda önce yardımcı sonrasında master antrenör olarak hizmet vermeye başlar.  Bununla birlikte eğitim almaya devam eden Başaran; yeniden üniversite sınavlarına hazırlanırken çeşitli reklam filmlerinde oynayarak Show Dünyasına da adım atarak dönemin ünlü sanatçılarından Coşkun sabah ve Edip Akbayram’ın kliplerinde oynar.

Spora olan tutkusu  ile İstanbul üniversitesi spor akademisin de beden eğitimi bölümünde okurken 2003 yılında Türkiye güzellik yarışmada katılır. Burada kusursuz diksiyonu ile dikkatleri üzerine çeker ve sunuculuk hayatına kral TV de müzik programı ve Star TV paparazzi programlarını sunarak adım atar.


Yelda Başaran Hayatı ve Biyografisi

TV program sunuculuğu yaparken bir yandan da şarkıcılığa geçiş yapan Yelda Başaran ilk albümünün adı Şıpsevdidir . Albüm’ ün adını taşıyan Şıpsevdi şarkısı onun müzik de idolüm dediği ve örnek aldığı yakın dostluk içinde olduğu Taş Bebek Gönül yazar’ın yıllar önce seslendirdiği Şıpsevdi şarkısıdır.

Ayrıca sunuculuğa devam eden Yelda Başaran;  katıldığı bir televizyon programında ünlü yapımcı Türker İnanoğlunun dikkatini çekerek Erler filimin görgüsüzler adlı dizisinde Zeki Alasyanın pınar isminde ki kızı rolünü üstlenir. Her işinde eğitim almayı ihmal etmeyen Yelda Başaran Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Actor Studio`da eğitim almaya başlar.

Burada eğitim aldıktan sonra müziğe ve oyunculuğa ara verip okul hayatına hızlı bir dönüş yaparak Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme Bölümü`nü de okuyarak mezun olur. Hayatına yeni bir kariyerle devam eden Yelda Başaran son olarak Türkiye ve Yurtdışında Personal Traınıng seminer ve beslenme seminer ve kurslarına katılır.

Önce buna bir karar ver sözleri üzerine ilk göz ağrı olan sunuculuk mesleğine ağırlık vermeye karar vererek müzik çalışmalarına ara verir.  Tün bunlarla birlikte Psikolojik performans danışmanı kimliğiyle bir çok spor merkezi ,hasta ve hastaneye sağlıklı ve kaliteli yaşam danışmanı olarak danışmanlık hizmeti verir.

Aynı zamanda bireysel olarak da yüksek performans gösteren müsabaka sporcularına 17 Guinness Dünya Rekoruna imza atan SAT Komandosu Namık Ekin’in gibi Guiness Dünya rekorları denemelerinde Psikolojik performans danışmanı kimliğiyle danışmanlık hizmeti vermiştir.

Şu an ethica sağlık kuruluşuna bağlı Nişantaşı Vitalica Wellness kulüp de uzman psikoterapist kimliğiyle danışanlarına hizmet veren Yelda Başaran aynı zamanda hizmet vermiş olduğu estethica ve vitalica wellness kulübün işletme müdürü görevini üstleniyor. Uzman psikoterapist eğitmen ve yazar Yelda Başaran tüm bunların yanında yakında okuyucuyla buluşturmaya hazırlığı ilk kitabının son hazırlıkları içindedir.

Instagram’da  Yelda Başaran


👉 Av. Semra Ilık Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu