Öğrenci Gazetesi

YKS Sınavına Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler 2024

YKS Sınavına Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler 2024. Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS)’ye sayılı günler kala sınava girecek öğrencilerin en çok merak ettiği YKS’ye girerken yanınızda bulunması gerekenler 2024 listesini hazırladık. Öncelikle YKS’ye sayılı günler kala sınav heyecanını bir kenara bırakıp gerçekçi bir şekilde sınav için gerekli hazırlığınızı eksiksiz olarak yapmalısınız. Unutmayınız ki her yıl onlarca öğrenci eksik belgeler nedeniyle sınava girememektedir. İşte YKS’ye girerken yanımızda olması gerekenler listesi 2024…

YKS Sınavına Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler 2024

 

YKS sınavına girerken aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir:

  • YKS sınav hazırlığının en önemli parçası, sınav giriş belgesidir. 1 Haziran tarihi ile birlikte erişime açılan sınav giriş belgelerini ÖSYM üzerinden almanız gerekiyor. Sınava girerken bu belgenin mutlaka elinizde olması gerekli. Sınav giriş belgesi olmadan kesinle sınava giremezsiniz.
  • Nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı ise yine yanınızda bulunması gerekenlerden biridir. Bunların olmadığı durumda geçerlilik süresi dolmamış olan pasaport da kullanılabilir. Sürücü belgesi ve meslek kimlik kartı gibi belgeler ise sınava giriş için kabul edilmiyor.
  • YKS’ye girerken yanınızda olması gereken değil ama isterseniz yanınızda bulundurabileceğiniz bir unsur olan suyu da hatırlatalım. Şeffaf bir pet şişe içerisinde suyunuzu da yanınıza alabilirsiniz.

YKS’ye Girerken Bunları Yanınıza Almayınız

YKS, büyük bir heyecan sebebi… Uzun zamandır sınava hazırlanan gençlerin nihayet hayallerine kavuşacağı bu noktada, bazı gereklilikleri ise ÖSYM yerine getiriyor ve öğrencileri bu tür detaylar ile uğraştırmıyor. Bunlara da kısaca göz atarsak, sınavda yanınıza almanız gerekenleri ve almanız gerekmeyenleri öğrenmiş olacaksınız.

  • Kalem, kalemtıraş ve peçete gibi ihtiyaçlarınız da yine sınav yerinizde hazırlanmış olacağından bu tür gereçleri de temin etmeniz gerekmiyor.
  • Son olarak sınavda en önemli ihtiyaç olan saat de sınav salonlarında hazır bulunacağından, kol saati takmanız da gerekmiyor. Zaten kol saati yasaklar arasında yer alıyor.

YKS hazırlık sürecini tamamladığınıza ve sınava giderken yanınıza almanız gerekenleri de öğrendiğinize göre artık sınava hazırsınız. Tüm öğrencilere hayallerine kavuşacakları bir sınav diliyoruz…


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi?

👉 YKS’ye Ojeyle Girilir mi? 

👉 YKS Sınavından 1 Gün Önce Ne Yapmalıyız? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu