Lise

YKS Tarih Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

Tarih konularına çalışmanın en etkili yöntemi YKS’de geçmiş yıllarda çıkan konuları en çoktan en aza doğru sıralayıp çalışmaktır. Tarih dinleyerek çalışılması gereken bir ders bu nedenle de YouTube‘dan çalışmak en etkili yöntemlerden biri istediğiniz kadar dinleyebilmeniz. Sözel derslerin hafızanızda kalması için dinlerken anladığınız şekilde not tutarak çalışmanız % 60 oranında kalıcı olduğu bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Geçmiş yıllarda YKS’ye çalışan adayların başarılı olarak değerlendirdikleri En iyi YKS En İyi YKS Tarih Youtube Ders Kanallarını sizler için listeledik. 2023 YKS TYT-AYT dinleyerek çalışmak isteyenler YKS Tarih Youtube Ders Kanal Önerileri 2023 listemize kesinlikle göz atmalılar.

TYT-AYT Tarih Youtube Ders Kanal Önerileri 2023

KR AKADEMİ – BURAK ÜNSUR

Burak hoca ezber yerine olayların ve konuların mantığını kavratmaya çalışıyor. Sadece konuları anlatan Burak hoca fazla detaya girmeden ÖSYM mantığıyla olayları yeniden gözünüzde canlandırır gibi anlatıyor. Bu hoca size tarihi sevdirebilir.


BENİM HOCAM – SADETTİN AKYAYLA

Hocamızın detaylı, öğretici, örnekleri bol ve gayet anlaşılır anlatımı vardır. Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.


OK TARİH
Yaptığı özet geç ve son çare videoları ile size sınava kadar çıkabilecek sorular üzerine bilgiler vermekte. Bunun yanında yaptığı espriler ve hikaye şeklinde anlatımı ile sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.


HOCALARA GELDİK
Uzun bir süredir bu işin içerisinde olan profesyonel hocalarla öğrencileri üniversiteye hazırlamaya çalışan kanal oldukça keyifli videoları sayesinde sıkılmadan konuyu öğrenmiş oluyorsunuz. Detaylı konu anlatımlarından sonra çözümü yapıldığı için konuyu pekiştirerek öğrenmiş olacaksınız.


SELAMİ YALÇIN İLE TARİH
Eski Benim Hocam Tarih hocası olan Selami Yalçın aynı konu anlatım videolarını kendi kanalına yüklemiştir. Hemen hemen her konuda soru çözüm videoları da bulunmaktadır.


ONUR GECE
Hocamız klasik ders videolarından farklı olarak videoları haritalar üzerinden hazırlamakta ve anlatmaktadır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2023

👉 2023 YKS (TYT-AYT-YDT) Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

👉 2022 YKS-TYT-AYT-YDT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

👉 2021 YKS-TYT-AYT-YDT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu