Teknoloji

YouTube’dan Daha İyi 10 Video Sitesi

YouTube’dan Daha İyi 10 Video Sitesi. YouTube’un dünyanın en iyi video sitelerinden biri olduğuna şüphe yok. Ve bu çok popüler. Ancak, çevrimiçi olarak sunulan bazı harika YouTube alternatifleri var. Çevrimiçi video, internetin önemli bir parçasıdır ve ziyaret edilmeye değer sayısız video sitesi vardır. Online video izlemek için en iyi YouTube alternatifleri.

YouTube’dan Daha İyi 10 Video Sitesi

YouTube, kullanıcıların kendi videolarını yükleyip paylaşmalarına olanak tanır. Kullanıcılar videolarını diğer insanlarla kolayca paylaşabilir ve izlenme sayısını artırabilir. İşte Youtube’dan daha iyi 10 video sitesi.

1. Vimeo

YouTube’u düzenli olarak ziyaret etseniz bile, video sitelerini rotasyonunuza Vimeo eklemeye değer. Site, web’de yüksek çözünürlüklü videoları destekleyen ilk siteydi ve kullanıcı tarafından oluşturulan bir ücret yelpazesi içeriyor olsa da, daha çok yüksek kaliteli içeriğe vurgu yapıyor.

Vimeo ayrıca bazı TV dizileri sunar ve 360 ​​derecelik videoları destekler.

Site, videoları kategoriye ve kanala göre düzenleyen, göz atması kolay bir arama özelliğine sahiptir. Ne izleyeceğinizden emin değil misiniz? Düzenli olarak güncellenen Vimeo personel seçimleri sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olabilir.


2. Metakafe

Metacafe, kısa biçimli video içeriği konusunda uzmanlaşmış bir video sitesidir. YouTube gibi birçok video sitesinden biridir.

İçerik, dünyanın en iyi sörfçülerinin öne çıkanları, hızlı ve hızlı ürün incelemeleri ve en sevdiğiniz video oyununda zor bir seviyeyi nasıl tamamlayacağınızla ilgili ipuçlarını içerir.

Metacafe’nin güçlü yönlerinden biri basitliğidir. Göz atma arayüzü, Son , Popüler ve Trend olan videolara bağlantı veren bir menü çubuğu ile oldukça basittir . Daha derin bir dalış yapmak isteyenler, solda, daha kapsamlı bir video kategorileri listesi içeren açılır menüyü tıklayabilir.


3. Dailymotion

Dailymotion, YouTube gibi başka bir video sitesidir. Daha ünlü rakibinden sadece bir ay sonra Mart 2005’te yayınlandı.

Bugün, Dailymotion muhtemelen YouTube’un en çok benzeyen rakibi. Hem profesyonel yayıncılar hem de amatörler tarafından yüklenen milyonlarca video var. Ana sayfadaki videolar kategoriye göre düzenlenir ve popüler konular ve trend olan videolara önem verilir.

Dailymotion bir hesap oluşturmanızı sağlar. Ne kadar çok video izlerseniz sitenin önerileri o kadar kişiselleşir.


4. Veoh

İsrail’in başlangıcı Qlipso’dan kaynaklanan Veoh, kendisini bir İnternet TV şirketi olarak tanımlayan bir YouTube alternatifidir. Site, çoğu profesyonelce üretilen milyonlarca videoya sahiptir.

Veoh, NCIS, İki Buçuk Adam, Fiyat Doğru ve Genç ve Huzursuz dahil olmak üzere şovlardan tam bölümler ve klipler dahil olmak üzere çok çeşitli TV içeriğine sahiptir. Ayrıca Family Ties, Melrose Place ve orijinal Beverly Hills 90210 gibi klasik dizilerin videolarına da sahiptir.

TV kliplerine ek olarak Veoh, çok çeşitli türlerde müzik içeriğine sahiptir. Ayrıca, bazı tam uzunlukta özelliklerin yanı sıra çok sayıda filmden unutulmaz klipler içeren bir film bölümüne sahiptir.


5. İnternet Arşivi

İnternet Arşivi, kitaplar, müzik, yazılım ve elbette filmler de dahil olmak üzere her türlü ücretsiz içeriğin web tabanlı bir kütüphanesidir.

Tıpkı fiziksel bir kütüphaneyi araştırma yaparak ilişkilendirebildiğiniz gibi, İnternet Arşivinin video içeriğinin güçlü yönlerinden biri, geniş bir tarihsel içerik koleksiyonudur. Daha yeni bir içeriğe sahip olsa da, en iyi videolarından bazıları daha eski ve belirsiz haber raporları, TV dizileri ve genellikle diğer sitelerde bulmak zor olan filmler.

Diğer birçok site gibi, kullanıcılar da İnternet Arşivi’ne video yükleyebilir. Video yüklerken, H.264 kullanılan yaygın video kodlama biçimidir.


6. Crackle

Sony Pictures Entertainment’a ait olan Crackle, web için orijinal şovların yanı sıra çeşitli ağlardan Hollywood filmleri ve TV dizileri içeren çevrimiçi bir akış sitesidir.

Crackle’ın orijinal içeriğinden bazıları, Jerry Seinfeld’in oynadığı Comedians in Cars Getting Coffee web serisi de dahil olmak üzere büyük beğeni topladı. Ayrıca, All in the Family, 227, Firefly, Mad About You ve News Radio gibi geçmişten iyi bir dizi TV şovuna sahiptir.

Son olarak Crackle, Yaşayan Ölülerin Gecesi, Hayvan Evi, Paranormal Aktivite ve Rudy gibi kaçırmış olabileceğiniz bazı eski filmler sunar.


7. Twitch

Twitch, web’in en iyi canlı akış platformudur. Sitenin sahibi Amazon. Twitch’in ana odağı canlı video oyunu akışı, espor ve oyunla ilgili talk şovlarıdır. Oyun dışı bazı videolar da var. En önemlisi, Twitch festivallerden ve konserlerden birkaç canlı müzik videosu yayınladı. Uluslararası DJ, Steve Aoki, ünlü bir setin tamamını 2014’te İbiza’dan yayınladı. Bugün, Twitch Miami’deki Ultra Müzik Festivali’nin resmi yayın ortağıdır.

Ayrıca bir IRL (Gerçek Hayatta) kategorisi ve bir Yaratıcı kategorisi var.


8. Open Video

Açık Video Projesi, North Carolina Üniversitesi Chapel Hill’in Bilgi ve Kütüphane Bilimi Okulu’ndaki Etkileşim Tasarım Laboratuvarı’nda geliştirilmiştir. Multimedya alımı ve dijital kütüphanelerle çalışanlar da dahil olmak üzere araştırma topluluğuna yöneliktir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Açık Video Projesi’nde bulunan videoların çoğu doğada eğitim amaçlıdır. NASA arşivlerinden birçok videonun yanı sıra 1950’lere kadar uzanan klasik TV reklamları ve eğitim filmleri koleksiyonu var. Geçmişteki video içeriğini araştırmak istiyorsanız, Açık Video Projesi’ni deneyin.


9. 9GAG

9GAG, eğlenceli ve aptalca her şeyin bir koleksiyonudur: komik fotoğraflar, GIF’ler, oyun videoları, memler, anime ve daha fazlası.

İçeriğin çoğu eğlenceli ve anlamsız. Video başlıkları arasında “Yıldız Savaşları Ekibinin oynadığı en iyi reklamların bir derlemesi” veya “Bu lise aşk hikayesi kalbinizi ısıtacak ve sonra ne olduğunu bilmeden önce kıracak”.

Tıklamamak ve ardından saatlerce göz atmak zor olan şeylerdir. Ziyaret etmeden önce, uyarıda bulunun: site biraz riskli ve iş için güvenli olmayabilecek birkaç video içeriyor.


10. TED Konuşmaları

TED Konuşmaları önde gelen bir video sitesidir. Teknoloji, iş dünyası, tasarım, bilim ve küresel konular gibi geniş bir konu alanını kapsayan 2.300’den fazla görüşme içeriyor.

Görüşmelerden bazıları komik, bazıları ise duygusal. Bazı görüşmeler beyninizin nasıl çalıştığını açıklamak içindir, bazıları ise çoğunlukla eğlence amaçlıdır. Bununla birlikte, tüm TED Konuşmaları videolarında sabit olan tek şey, her birinden unutulmaz bir şey almanızdır.

TED Konuşmaları web sitesi, zamanınız varsa sık sık kullanışlıdır. Menüde görünen videolar, altı dakikadan kısa olmaları durumunda görülmesi kolay kırmızı bir daire ile etiketlenir.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu