Yaşam

Zaditen Damla Ne İşe Yarar? Zaditen Damla Nasıl Kullanılır?

Zaditen Damla Ne İşe Yarar? Zaditen Damla Nasıl Kullanılır?. Zaditen damla mevsimsel alerjik konjunktivit semptomlarının gözde kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin kısa süreli tedavisi için kullanılır. Zaditen Oral Damla6 ay ila 3 yaş arası bebek ve çocuklarda aşağıdaki alerjik hastalıkların önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

Zaditen Damla Ne İşe Yarar?

Zaditen damla mevsimsel alerjik konjunktivit semptomlarının gözde kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin kısa süreli tedavisi için kullanılır.

Ayrıca astım ataklarının önlenmesinde de kullanılır.

 • Boğaz, burun ve gözlerde  kaşıntı, hapşırma, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik nezle (saman nezlesi)  belirtilerinin önlenmesi ve giderilmesi,
 • Alerjik bronşit ve bronşiyel astımın (nefes darlığının) önlenmesi;
 • Alerjik nezle (saman nezlesi) ile birlikte görülen astım belirtilerinin önlenmesi;
 • Akut ve/veya kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı,ödem gibi alerjik belirtilerin önlenmesi ve giderilmesi;
 • Atopik Dermatitin-alerjik egzamanın önlenmesi ve giderilmesi;
 • Konjonktivitin önlenmesi ve giderilmesi ;

Konjonktivit :Gözün en dış tabakasını oluşturan beyaz bölge (konjonktiva tabakası) ve göz kapağının iç kısmındaki zarı kaplayan bölgenin kızararak iltihaplanmasıdır.  Genellikle bahar alerjisi ve belirli maddelere karşı alerjisi olanlarda gözlerde kanlanma şeklinde görülür.

Atopik Dermatit-alerjik egzama: kronik, kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Genellikle saman nezlesi ve astım gibi diğer alerjik rahatsızlıkları olanlarda görülür.

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. ZADITEN Oral Damla, 6 ay ila 3 yaş arası bebek ve çocuklarda alerjik hastalıklara bağlı belirtilerin önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Epilepsi (sara) hastasıysanız ya da daha önce nöbet geçirdiyseniz; bu ilacı kullanmayınız.
 4. Şeker hastalığınız varsa; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 5. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırmaktadır.
 6. İlacın alımını doktorunuza danışmadan aniden bırakmayınız. Tamamen bırakmadan önce dozunu yavaş yavaş azaltmanız gerekebilir. İlacın kullanımını aniden bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 7. 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Zaditen Damla Nasıl Kullanılır?

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Çocuğunuza doktorunuz önerdiği dozdaki damlayı bir miktar su ile birlikte veya doğrudan verebilirsiniz.
 3. 6 ay  ila  3 yaş arası çocuklarda günlük önerilen doz : Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa
  kilogram vücut ağırlığı başına 1 damla (0.05 mg)  önerilir. Örneğin, 10 kg ağırlığındaki bir bebeğe sabah ve akşam 10 ar damla verilebilir.
 4. 3 yaş  ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde ilacın tablet, şurup veya SRO film tablet formları kullanılır.

Zaditen Damla Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bestlak Damla Ne İşe Yarar?

👉 Systane Göz Damlası Ne İşe Yarar?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu