Yaşam

Systane Göz Damlası Ne İşe Yarar? Systane Göz Damlası Ne Kadar Süre Kullanılır?

Systane Göz Damlası Ne İşe Yarar? Systane Göz Damlası Ne Kadar Süre Kullanılır? Göz tedavisi için kullanılan Systane Göz Damlası Yan Etkileri Nelerdir? Özellikle göz yaşı eksikliği için kullanılan Systane göz damlası reçetesiz alınır mı? Systane Göz Damlası 2024 Fiyatı ne kadar? araştırılmakta. Gelin birlikte Systane Göz Damlası Ne İçin Kullanılır? Systane Göz Damlası hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Systane Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Göz problemi yaşayanların merak ettiği damlalardan olan ve sıklıkla göz yaşı eksikliği için reçete edilen Systane Göz Damlası, göze damlatılarak damlatılarak göz tabakasının kendine gelmesini sağlar. gözyaşının eksikliğine veya gözyaşının yapıca bozukluğuna bağlı ortaya çıkan göz yüzeyinin nemlenmesinin bozulduğu veya göz küresinin normal yerleşiminin değişerek (eksoftalmi, lagoftalmi) dış etkilere daha fazla maruz kaldığı durumlarda suni gözyaşı olarak kullanılan göz damlasıdır. Kuru göz rahatsızlıklarını tedavi etmek ve bu durumla ilgili yanma ve tahriş şikayetlerinin rahatlatılması amacı ile kullanılır.

Kutuda, üzerinde plastik güvenlik şeridi bulunan beyaz plastik burgulu kapaklı, ucu damlalıklı, şeffaf, beyaz plastik 15 ml’lik Drop-Tainer şişede sunulmaktadır. Systane, gözyaşının eksikliğine veya gözyaşının yapıca bozukluğuna bağlı ortaya çıkan göz yüzeyinin nemlenmesinin bozulduğu veya göz küresinin normal yerleşiminin değişerek (eksoftalmi, lagoftalmi) dış etkilere daha fazla maruz kaldığı durumlarda suni gözyaşı olarak kullanılan göz damlasıdır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Systane Göz Damlası Ne İçin Kullanılır?

göz tembelliğinden glokom tedavisine, göz kuruluğundan alerji semptomlarına kadar basit veya karmaşık pek çok göz sorununun tedavisinde kullanılan tuzlu çözeltilerdir. Piyasada reçeteli ya da reçetesiz pek çok tür ve markada göz damlası bulunmaktadır. Ancak kullanacağınız damla ne olursa olsun kullanım şekli son derece önemlidir. Doğru şekilde saklanmadığında ve uygulanmadığında tedavi işe yaramaz, hatta daha ciddi enfeksiyonlara neden olabilir.

 • Nemlendirici, kayganlaştırıcı göz damlası, gözler kendini yeterince nemlendiremediğinde oluşan kuruluk ve tahrişi rahatlatmaya yardımcı olur.
 • Suni gözyaşı damlaları hafif göz yaralanmalarında ve çiziklerde yüzey iyileşmesini hızlandırır.
 • Anti-alerjik damlalar, herhangi bir alerjide, gözlerde oluşan yanma ve batmayı hafifletir.
 • Glokom damlaları, hassas retinaya zarar verebilecek göz içi basıncı azaltarak gözü körlük riskine karşı korur.

👉 Antepsin Şurup Ne İşe Yarar? Antepsin Şurup Kullanıcı Yorumları


Systane Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

 • Başınızı arkaya yatırın.
 •  Elinizi gözünüzün altına yerleştirin ve gözünüz ile alt göz kapağınızın arasında V şeklindeki kese görünene kadar yavaşça aşağıya çekin.
 •  Keseye bir veya iki damla damlatın.
 • Kirlenmesini ve mikrop bulaşmasını önlemek için damlalığın ucunu göz kapaklarına veya herhangi bir yere değdirmemeye dikkat edilmelidir.
 • Damla gözünüze gelmediğinde tekrar deneyiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Systane Göz damlasının Yan Etkileri Nelerdir?

 • Özellikle koruyucu veya kıvam arttırıcı içeren göz damlaları çok uzun süre veya yüksek dozda (günde 4 dozdan fazla) kullanıldığında gözün tahriş olmasına neden olabilir. Daha uzun süreli kullanım için koruyucu içermeyen göz damlaları tercih edin.
 • Her tür göz damlası uygulamadan hemen sonra geçici görme bulanıklığına neden olabilir. Görüşünüz tekrar netleşene kadar araç veya makine kullanımından kaçının.
 • Göz damlasındaki herhangi bir bileşen alerjiye veya anafilaksiye neden olabilir. Böyle bir durumda ürünü kullanmayı bırakın ve acil tıbbi yardım alın.
 • Hiçbir göz damlasını mantar veya bakteri oluşumu riski nedeniyle açıldıktan sonra 4 aydan fazla kullanmayın.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bestlak Damla Ne İşe Yarar?

👉 Systane Göz Damlası Ne İşe Yarar?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu