Yaşam

Zaditen Şurup Ne İşe Yarar? Zaditen Şurup Nasıl Kullanılır?

Zaditen Şurup Ne İşe Yarar? Zaditen Şurup Nasıl Kullanılır? ZADITEN Şurup, 6 ay ila 17 yaş arası çocuk ve ergenlerde histaminin yol açtığı ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi alerjik belirtilerin önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır. Ayrıca astım ataklarının önlenmesinde de kullanılmaktadır. Zaditen şurup sadece ağız yoluyla ve reçete edildiği şekilde kullanılır.

Zaditen Şurup Ne İşe Yarar?

Zaditen Şurup ne işe yarar diye bakacak olursak genellikle alerjik nezle ve göz iltihabı gibi hastalıklarda sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. İçinde bulunan ketotifen maddesi sayesinde alerjik reaksiyonların ortadan kaldırılmasını sağlar.

  • Solunum yoluyla burun, ağız ve gözlerimize temas eden polen ve toz gibi maddeler vücudumuzda bazı belirtilere sebep olur. Buna alerjik nezle veya alerjik rinit adı verilir. .
  • Alerjik nezle burun akıntısı, burun kaşıntısı, damakta ve burunda kaşıntı, gözlerde sulanma, gözlerde kaşıntı, hapşırma gibi belirtilerle kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Alerjik rinit için en etkili çözümlerden biri ilaç tedavisidir. Bu noktada Zaditen Şurup en çok tercih edilen ilaçlardan biridir.
  • Zaditen şurup vücudun alerjik maddelere reaksiyonunu azaltarak astım ve alerjik nezle semptomlarını en aza indirir.
  • Alerjik egzama belirtilerini en aza indirerek rahatsızlığın tedavisine destek olur.
  • Akut veya kronik kurdeşen ile birlikte görülen deride kızarıklık,  kaşıntı, ödem gibi alerjik belirtilere iyi gelir ve aynı zamanda bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasını da engeller.
  • Konjonktivitin (kırmızı göz hastalığı, göz akını örten şeffaf dokunun ve göz kapağının iltihaplanması) önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Zaditen Şurup Nasıl Kullanılır?

Zaditen Şurup 6 aylık bebeklerden tutun 17 yaşındaki gençlere kadar herkesin kullanabileceği bir şuruptur. İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Zaditen şurup nasıl kullanılır diye ayrıntılı olarak bakacak olursak:

6 ay 3 yaş çocuklarda kullanımı

Sabah ve akşam olarak günde iki kez kullanılır. Çocuğun vücut ağırlığı başına 0.25 ml Zaditen Şurup kullanılması önerilir. Mesela 10 kilo ağırlığındaki bir bebek için 2.5 ml kullanılması yeterli olacaktır. Bu da yarım tatlı kaşığına tekabül etmektedir.


3-17 yaş çocuklarda kullanımı

Bu yaş aralığındaki bireylere sabah kahvaltıyla ve akşam yemeğiyle birlikte bir tatlı kaşığı Zaditen Şurup kullanılması yeterli olacaktır.

Yetişkinler için ise Zaditen Şurup’un tablet formu bulunmaktadır.

Zaditem Şurup Kullanma Talimatı için TIKLAYINIZ👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu