Yaşam

Flurend Sprey Ne İşe Yarar? Flurend Sprey Ne İçin Kullanılır?

Flurend Sprey Ne İşe Yarar? Flurend Sprey Ne İçin Kullanılır? Flurend Sprey ağrıya ve iltihaba bağlı, dişeti iltihapları, ağız iltihapları, yutak iltihapları, bademcik iltihabı ağrılarda rahatsızlığı giderici, ağrı kesici ve iltihap önleyici olarak kullanılır. Diş tedavileri sonrasında da ( diş çekimi, protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları ) koruyucu olarak kullanılır.

Flurend Sprey Ne İşe Yarar?

Flurend Sprey ağrıya ve iltihaba bağlı (dişeti iltihapları, ağız iltihapları, yutak iltihapları, bademcik iltihabı ) ağrılarda rahatsızlığı giderici, ağrı kesici ve iltihap önleyici olarak kullanılır. Diş tedavileri sonrasında da ( diş çekimi, protez kullanımından dolayı oluşan ağız içi iltihapları ) koruyucu olarak kullanılır.


Flurend Sprey Nasıl Kullanılır?

Flurend Sprey, dişeti iltihapları, ağız iltihapları, yutak iltihapları, bademcik iltihabı ağrılarda rahatsızlığı giderici, ağrı kesici ve iltihap önleyici olarak kullanılır. Doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Flurend Sprey kullanma talimatında aşağıdaki gibi kullanılması belirtilmektedir.

  1. Flurend Sprey ağızda ilgili bölgeye püskürtülerek uygulanır. Günde 3 defa ilgili bölgeye doğrudan 2 püskürtme yapılarak uygulanır.
  2. Geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseriniz (peptik ülser) varsa ya da  daha önce bronkospazm, Asetilsalisilik asit  (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) veya diğer ağrı kesici ve iltihap önleyici  ilaçların kullanımı sırasında astım atağı, nezle, kurdeşen gibi alerjik tipte bir reaksiyonla karşılaştıysanız; bu ilacı kullanmayınız.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  4. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı ya da su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
  5. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. İlacı ağzınızda yaklaşık 20-30 saniye  kadar tutup, daha sonra tükürünüz. yutmayınız. Uygulamadan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmemeye özen gösteriniz.
  6. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  7. İstenen sonucu almak için doktorunuzun önerdiği kullanma süresini dikkate alınız. Tedaviyi erken bırakmayınız. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
  8. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.
  9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Beklazon Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Dermabel Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Madefix Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu