Teknoloji

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi

1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi. WhatsApp arkadaşlarımızla, ailemizle ve iş arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde iletişim sağlamamızı sağlayan en popüler mesajlaşma, konuşma uygulamasıdır. Bazen bir mesajı ya da sohbeti yanlışlıkla ya da bilerek silip daha sonra geri getirmek isteyebiliriz. Bu makalemizde sohbet yedeğiniz olsun ya da olmasın, silinen mesajlarınızı nasıl kurtarabileceğinizi öğrenebilirsiz. İşte Android ve iPhone cihazlarda 1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi. 

Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Geri Yüklenir?

Yanlışlıkla sildiğiniz ya da 1 kaç yıl önceki WhatsApp mesajlarını geri yüklemek isteyebilirsiniz. WhatsApp uygulamasında silinen mesajları doğrudan geri yükleme şansınız olmasa da mesajlarınızı kurtarmanın birkaç yolu vardır. Silinen WhatsApp mesajlarınızı kurtarma yöntemi kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Örneğin; bir Android telefonda çalışan yöntem bir iPhone‘da çalışmayabilir. Gelin hep birlikte cihazınıza göre silinen WhatsApp mesajlarını geri yükleme yöntemlerini öğrenelim.


Android Telefonda WhatsApp Silinen Mesajları Kurtarma Yöntemi

Android cihazınızda silinen WhatsApp mesajlarını geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

WhatsApp‘ı telefondan silin.
Google Play Store’dan WhatsApp’ı indirin ve yükleyin.
WhatsApp’ı açın ve adınız ve numaranız dahil bilgilerinizi girin.
Kurulum sırasında sohbetlerinizi Google Drive’dan geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır.
Sohbetleri kurtarma işlemini başlatmak için “Geri Yükle” düğmesine dokunun.
Kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
Tüm eski mesajlarınız ve medyanız sohbet geçmişinde olacaktır.


iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajlarını Kurtarma Yöntemi

WhatsApp iOS cihazlarda düzenli bulut yedeklemeyi destekler. Yedeklemeniz açık olduğu sürece, WhatsApp tüm mesajlarınızın kopyalarını iCloud’da saklar. WhatsApp’a gidip Ayarlar bölümünü açarak son yedeklemenin ne zaman yapıldığını da görebilirsiniz. Silinen mesajları iCloud’dan geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp simgesine dokunup basılı tutun ve “Uygulamayı Kaldır “a dokunun.
WhatsApp’ı kaldırın.
WhatsApp uygulamasını indirin ve yükleyin.
Silinen tüm mesajları kurtarmak için ekrandaki talimatları izleyin.
WhatsApp, silinen tüm mesajlarınızı sohbet sayfasında görüntüleyecektir.
Sohbet geçmişini geri yükleme işlemine başlamadan önce iPhone’unuzda yeterli depolama alanı olduğundan emin olmanız çok önemlidir. Yedeklemenin iki katı depolama alanına sahipseniz, bir sorun yaşamazsınız. Örneğin; yedekleme boyutu 2GB ise, telefonunuzda en az 4GB boş alan olması gerekir.


1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi

WhatsApp uygulaması cihazınızı yüklediğiniz günde buyana 1-2-3-4 ve 5 yıl, kaç yıl olursa olsun yedekleme yaptıysanız silinen mesajları kurtarma şansınız çok kolaydır. Android’de Google Drive ve iOS’ta iCloud aracılığıyla silinen WhatsApp sohbetlerini kurtarmak için sohbet geçmişinizi geri yükleyebilirsiniz. Eğer bir sohbet yedeği almadıysanız, Tenorshare UltDataAndroid Data Recovery gibi üçüncü taraf veri kurtarma yazılımlarını kullanmalısınız.

Silinen WhatsApp mesajlarını geri yüklemenin başka yöntemi de: WhatsApp veritabanını geri yüklemektir.

Dosya yöneticisini kullanarak WhatsApp klasörünüzü açın ve Veritabanı’na girin. Burada yerel olarak kaydedilmiş tüm yedekleme dosyaları veritabanında bulunur. “msgstore.db.crypt12” dosyasına uzun basın, ardından “msgstore backup.db.crypt12” olarak yeniden adlandırmak için “Adı düzenle “ye dokunun. Bu, orijinal dosyanın üzerine yazılmasını önleyecektir.

Ardından son yedekleme dosyasını seçin ve “msgstore.db.crypt12” olarak yeniden adlandırın. Şimdi telefonunuzda Google Drive’ı açın ve ardından üç çizgiye dokunup menüye girin. Yedekler’e dokunun ve WhatsApp yedeğinizi silin. WhatsApp’ı silin ve yeniden yükleyin. Artık bir bulut yedeğiniz olmadığından, kurulum sırasında WhatsApp’ı yerel bir yedekten geri yüklemeniz istenecektir; “msgstore.db.crypt12” dosyasını seçin ve “Geri Yükle “ye dokunun.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Whatsapp Grup İsimleri 2023 (Komik, Havalı, Etkileyici, Güzel)

👉 En Güzel Whatsapp Profil Resimleri 2023

👉 WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu