Lise

2021 LGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

2021 LGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 8. sınıf öğrencilerine nitelikli okullara yerleştirmek için yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2021 Çıkmış Sorular ve Cevapları yayınladı. LGS Sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumdan oluşmaktadır.

2021 LGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

LGS 2021 sözel bölümünde öğrenciler Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve İngilizce derslerinden sorular gelmektedir.  LGS 2021 sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular gelmektedir. Bu makalemizde LGS‘ ye hazırlanan öğrenciler için MEB tarafından yayınlanan  2021 LGS Çıkmış sorular ve cevapları PDF formatında paylaşıyoruz. Aşağıdaki linklere tıklayarak 2021 LGS çıkmış soruları kolaylık PDF olarak indirebilirsiniz. MEB benzer soru tipleri sormayı sever bu sebeple 2022 LGS sınavına girmeden önce kesinlikle önceki yıllara ait çıkmış soruları çözerek kendinizi test etmelisiniz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak 2021 LGS çıkmış sözel ve sayısal bölüm sorularına ve cevaplarına kolayca PDF formatında indirebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

2021 LGS Soruları ve Cevapları (Sözel Bölüm)

2021 LGS Soruları ve Cevapları (Sayısal Bölüm)


İlginizi Çekebilir  👇

 👉 2022 LGS Konuları ve Soru Dağılımı (MEB)

👉 8. Sınıf LGS Çıkmış Sorular ve Çözümleri PDF (Derslere Göre)

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu