Gündem

2023 YKS Giriş Belgesi Renkli mi Olacak? YKS Giriş Belgesi Siyah, Beyaz Olur mu?

2023 YKS Giriş Belgesi Renkli mi Olacak? YKS Giriş Belgesi Siyah, Beyaz Olur mu? 17. 18 Haziran 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT-AYT ve YDT oturumuna katılacak adaylar tarafından Sınav giriş belgeleri en çok araştırılan sorular arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte YKS sınav giriş belgesi hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

2023 YKS Giriş Belgesi Renkli mi Olacak?

17-18 Haziran Cumartesi ve Pazar günü yapılacak TYT-AYT ve YDT oturumlarına katılacak Üniversite adayları YKS sınav giriş belgelerinin renkli mi yada siyah, beyaz mı olacağını araştırıyor. Gelin hep birlikte bu sorunun yanıtını öğrenelim.

YKS kılavuzunda konuyla ilgili şu bilgiler yer alıyor;

“Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır.”

YKS kılavuzunda yer alan bilgilere göre sınav giriş belgenizin renkli ya da siyah beyaz çıktısını alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken sınav giriş belgesi üzerindeki fotoğrafınızın görünür olmasıdır.

Unutmayın sınav giriş belgeniz olmadan sınava giremezsiniz.


YKS Giriş Belgesi Siyah, Beyaz Olur mu?

Yukarıda belirttiğimiz üzere ÖSYM YKS kılavuzunda yer alan bilgilere göre adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Yani sınav giriş belgelerinin renkli veya renksiz olması bir önem arz etmemektedir.


YKS Sınavına Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler

YKS sınavına girerken aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir:

  • YKS sınav hazırlığının en önemli parçası, sınav giriş belgesidir. 1 Haziran tarihi ile birlikte erişime açılan sınav giriş belgelerini ÖSYM üzerinden almanız gerekiyor. Sınava girerken bu belgenin mutlaka elinizde olması gerekli. Sınav giriş belgesi olmadan kesinle sınava giremezsiniz.
  • Nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartı ise yine yanınızda bulunması gerekenlerden biridir. Bunların olmadığı durumda geçerlilik süresi dolmamış olan pasaport da kullanılabilir. Sürücü belgesi ve meslek kimlik kartı gibi belgeler ise sınava giriş için kabul edilmiyor.
  • YKS’ye girerken yanınızda olması gereken değil ama isterseniz yanınızda bulundurabileceğiniz bir unsur olan suyu da hatırlatalım. Şeffaf bir pet şişe içerisinde suyunuzu da yanınıza alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS’ye Ojeyle Girilir mi? YKS Sınavında Oje Yasak mı?

👉 YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2023

👉 YKS Sınavından 1 Gün Önce Ne Yapmalıyız? Sınav Sabahı Neler Yapılmalı?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu