Teknoloji

Android System Webview Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Android System Webview Aktifleştirme Nasıl Yapılır?. Sorunsuz performans için depolama alanı oluşturmak için telefonunuzu temizliyorsunuz ve uygulamaları kaldırırken “Android Sistem Web Görünümü” adlı bir uygulamayla karşılaştınız. Şimdi bu uygulamanın tam olarak ne olduğunu, ne yaptığını ve Android cihazınızın işlevselliğini bozmadan kaldırabileceğinizi merak ediyorsunuz. Peki, burada Android Sistem Web Görünümü ile ilgili tüm sorularınızı cevaplayacağım.

Android System Webview Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Android Sistem Web Görünümü, uygulamaların web sayfasını herhangi bir tarayıcı başlatmadan veya herhangi bir uygulamayı kapatmadan, kullandığınız uygulamadan açmasını sağlayan, kromla çalışan bir segmenttir.

  • Örneğin Instagram kullanıyorsanız ve gönderinin altında belirtilen bağlantıya dokunarak o belirli ürün için alışveriş yapmanızı isteyen bir sayfaya gelirseniz. Bağlantıya dokunarak, Android Sistem Web Görünümü Instagram’ın sizi herhangi bir tarayıcı kullanmadan web sayfasına götürmesine izin verecektir. Bunun yerine, web sayfasını, gezinme geçmişi, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, metin arama, yukarı ve aşağı kaydırma gibi bir makaleyi okumak için gerekli olan hemen hemen tüm özelliklere sahip olan üçüncü taraf uygulamasının mini bir tarayıcısında başlatır. Web sayfasını kapattıktan sonra otomatik olarak tekrar Instagram’a yönlendirileceksiniz. Yani temelde Android Sistem Web Sayfası, bağlantıları açmayı zaman kazandırır ve zahmetsiz hale getirir.
  • Bu özelliği devre dışı bırakırsanız, bağlantıyı kopyalamanız, Instagram’ı kapatmanız, ardından Chrome veya Firefox gibi bir tarayıcı başlatmanız ve bağlantıyı buraya yapıştırmanız gerekir, bundan sonra web sayfasını keşfetmeyi bitirdikten sonra tarayıcıyı kapatıp yeniden başlatmanız gerekir. Instagram uygulaması.

En iyi performans için bu uygulamayı saklamalısınız. Özellikle Marshmallow 6.0 ve daha eski sürümlerde çalışan bir Android cihazınız varsa, Android Sistem Web Görünümü’nü korumanız gerekir, aksi takdirde Facebook veya Instagram gibi üçüncü taraf uygulamalarda gösterilen herhangi bir web sayfasını açmak için uzun bir yöntem seçmeniz gerekir. .

Ancak, cihazınız Android Nougat 7.0 çalıştırıyorsa, Chrome WebView‘ı sizin için halledeceği için etkinleştirmeyin. Hatta isterseniz bu uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz.


Android System Webview Nasıl Kaldırılır?

  • Google Play Store‘a girin ve sol üst köşedeki hamburger simgesine dokunun.
  • Gösterilen menüden “Uygulamalarım ve Oyunlarım” seçeneğini seçin. Burada indirilen tüm uygulamalar gösterilir.
  • “Android Sistem Web Görünümü” seçeneğine dikkat edin
  • Uygulama adına dokunun ve ardından “Kaldır” düğmesine basın

Umarım cevabım, amacını ve bu özelliği neden aktif tutmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Android Cihazınızda APN Ayarları Nasıl Yapılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

12 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu