Öğrenci Gazetesi

AÖF Adalet Bölümü Kapandı mı? AÖF Adalet Bölümü Neden Kapatıldı?

AÖF Adalet Bölümü Kapandı mı? AÖF Adalet Bölümü Neden Kapatıldı?. Açıköğretim bünyesinde ön lisans programının da yer alan bazı bölümlerin kapatıldığı duyurusu yapılmasından sonra AÖF’nin en çok tercih edilen ön lisans programı olan Adalet bölümü kapatıldı mı soruları en çok araştırılan konular arasında yer aldı. AÖF Adalet bölümü okuyup DGS ile Hukuk fakültesine geçmeyi hedefleyenlerin genel olarak tercih ettiği AÖF Adalet bölümü neden kapatıldı?” sorularının cevaplarına makalemizden ulaşabilirsiniz.

AÖF Adalet Bölümü Kapandı mı?

YÖK’ün açıkladığı karara göre Açık Öğretim Fakültesi sistemine yeni programlar eklenirken, Adalet programı kaldırılıyor. Açık öğretim sisteminde öğrencilerin tercihlerinde en çok yer verdiği Adalet Ön Lisans Programı’na  bu sene son kez öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu. Adalet programına tercih yapan adaylar için bu sene son fırsat gibi gözüküyor..


AÖF Adalet Bölümü Neden Kapatıldı?

AÖF Adalet bölümünün kapatılmasına ilişkin YÖK’ün resmi açıklaması yayınlandı. Kararda “26/5/2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi ile İnsan Hakları Eylem Planı uyarınca, mevcut öğrencilerin statülerinin korunması şartı ile 2022 YKS’den itibaren yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan Adalet açık öğretim ile uzaktan öğretim ön lisans programlarının kapatılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu