Kimdir

Aret Kamar Kimdir, Nerelidir? Aret Kamar Hayatı ve Biyografisi

Aret Kamar Kimdir, Nerelidir?. Kadın doğum alanında uzman olan Aret Kamar Kaç Yaşında merak edilenler arasında. TV Programlarında verdiği tıbbı bilgiler ile de sık sık merak konusu olan Aret Kamar Nerede Yaşıyor? araştırılmakta. Taksim’de İstanbul Tüp bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi kurucusu olan Aret Kamar Hangi Hastanede Görev Yapıyor? gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Aret Kamar Kimdir, Nerelidir?

1967 yılında İstanbul’da doğan Aret Kamar, son günlerde en çok merak edilenler arasında yerini aldı. İlk öğremini Esayan Lisesinde bitirdikten sonra, orta ve liseye Özel Pangaltı Lisesinde devam etti. 1983-1984 öğretim yılında liseyi birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine girmeye hak kazandı. 1984 yılında üniversiteye başladı. 1989 yılında üniversite bittikten sonra, Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak, Taksim İlkyardım Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, ihtisas yapmak üzere, asistan doktor olarak çalışmaya başladı.

1995 yılı başında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Mecburi hizmet için kura çekerek, Denizli Buldan Devlet hastanesinde 30 Ağustos 1995′ te göreve başladı. Göreve başladıktan 3 yıl sonra 1998′ de hastane başhekimi olarak atandı. 7 yıl kadar da başhekimlik yaptı. Asistanlığı ve uzman doktorluğu süresince, endoskopi ( kapalı ameliyatlar ) ve infertilite ( kısırlık ) ile ilgilenmeye başladı.


Aret Kamar Hayatı ve Biyografisi

Aret Kamar, asistanlığı sırasında, o zamanlarda daha tüm dünyada yeni uygulama alanı bulan, bugün ise güncel teşhis yöntemleri arasına giren, sonohisterografi ve histereskopi konularında çalıştı. Kısırlık tedavisinde yeni bir ilaç alternatifi olan aromataz inhibitörleri ile ilgili çalışmalar ve yayınlar yaptı. Denizli’deki görevi esnasında 2003 yılında, 6 ay süreyle Ege Üniversitesi Tüp bebek Merkezinde çalışarak tüpbebek sertifikası aldı. 2005 yılında devlet memuriyetinden istifa etti.

İstifa ettikten sonra İstanbul Gümüşsuyu / Taksim’de İstanbul Tüp bebek ve Kadın Sağlığı Merkezini kurdu. 2006 yılı başında, merkezi bakanlık tarafından ruhsatlandırıldı. Halen kadın hastalıkları ve doğum hekimliği yanında, kısırlık ve tüp bebek alanında, ekibiyle beraber çalışmalar yürütmekte ve sosyal bir yara olan kısırlık konusunda insanlara yardımcı olmaya çalışmakta.

Instagram 👉 Aret Kamar


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ümit Uysal Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu