Öğrenci Gazetesi

ATA AÖF Yaz Okulu Duyurusu ve Açılacak Dersler 2021

ATA AÖF Yaz Okulu Duyurusu ve Açılacak Dersler 2021. 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından yaz okulunun açılacağına dair akademik takvim yayınlandı. ATA AÖF resmi sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda 2021 ATA AÖF yaz okulu başvuru tarihleri ve açılan derslere akademik takvimde yer verildi. ATA AÖF 2021 yaz okulu duyurusunda kayıtları 02-09 Ağustos 2021  tarihleri arasında gerçekleştirileceği duyuruldu. Yaz okulu dersleri 09 Ağustos-10 Eylül 2021 tarihinde başlayacak ve yaz okulu sınavları ise 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze gerçekleşecektir. ATA AÖF Yaz Okulu başvurusu, Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden online olarak yapılmaktadır.

ATA AÖF Yaz Okulu Duyurusu

2020-2021 eğitim öğretim yılı ATA AÖF yaz okulu ders kayıt işlemleri, 2 Ağustos-9 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yaz okulu öğretim ücreti, alınan ders sayısından bağımsız olarak, 200 TL‘dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için yaz okulu öğretim ücreti 400 TL’dir.

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alıp başarısız olduğu (FF harf notu aldığı) ve/veya hiç almadığı derslerden en fazla 5 (beş) ders seçebilir.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde yer alan sınav takvimine göre, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ATA AÖF yaz okulu dersleri, 9 Ağustos ile 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yine takvimde yer alan bilgilere göre, ATA AÖF yaz okulu sınavları, 12 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek.


ATA AÖF Yaz Okulu Açılacak Dersler

  • Yaz okulu kayıt işlemleri öğretim ücretinin ödenmesi ve ders seçimi ile gerçekleşecektir. Yaz okulunda açılacak derslerin listesine ulaşmak için tıklayınız. Kayıt ile birlikte sınav yeri tercihleri alınacak ve hiçbir şekilde değiştirilmeyecektir.
  • Yaz okulu öğretim ücreti ödemeleri 26.07.2021 tarihinde başlayacaktır. Öğretim ücreti ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Öğrencilerimiz yaz okulu öğretim ücreti ödemelerini, T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapabileceklerdir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2020-2021 Öğretim Yılı yaz okulu öğretim ücreti ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Ders seçimi 02.08.2021 – 09.08.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Yaz okulu, güz ve bahar yarıyılları dışında ayrı bir yarıyıl olmayıp bahar yarıyılının devamı niteliğindedir. Yaz okulu uygulamasına katılım öğrencinin isteğine bağlıdır. Yaz okulunda geçen süre, eğitim-öğretime ilişkin azami sürenin hesabında dikkate alınmaz. Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyen (pasif) öğrenciler yaz okulundan ders alabilirler.
  • Yaz okulu öğretim ücreti, alınan ders sayısından bağımsız olarak, 250 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için yaz okulu öğretim ücreti 500 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim ücreti, güz ve bahar dönemlerinde ödenen dönem öğretim ücreti dışında olup sınav ve materyal hizmetine karşılık alınır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle öğretim ücreti iadesi yapılmaz.
  • Materyal ücretinden muaf olan engelli öğrencilerimiz (%40 ve üzeri rapora sahip olanlar) ile gazi, şehit/gazi yakını (birinci dereceden) öğrencilerimizden yaz okulu ücreti alınmamaktadır. Öğrencilerimiz kayıt tarihlerinde ders seçimi yaparak yaz okuna kayıt yaptırabilirler.
  • Uygulama eğitiminin dönem içerisinde alınmış olması ve ara sınav (vize) notunun oluşması şartı ile yarıyıl sonu (final) veya bütünleme sınavında başarısız olunması durumunda; Sosyal Hizmet Lisans ve Sosyal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.
  • Öğrenciler, diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar.
  • Bir öğrenci, aynı eğitim–öğretim yılında hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir. Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri dikkate alınmaz. 
  • Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 (beş) adet ders alabilirler.  Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) seçebilirler.
  • Yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılacaktır

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu