Bilgi Arşivi

Banka Şube Kodu Nerede Yazar? Banka Şube Kodu Kaç Haneli?

Banka Şube Kodu Nerede Yazar? Banka Şube Kodu Kaç Haneli? Banka Şube Kodu Öğrenme. Soruları bir bankadan başka bir bankaya ATM‘den para görmek isteyenler tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Tüm bankaların her ildeki ve ilçedeki şubeleri bir şube koduna sahiptir. Genel merkezler şubelerin kontrolünü sağlamak için illerde ve ilçelerde bulunan şubeler bir kod numarası ile tanımlanmaktadır.

Banka Şube Kodu Nedir?

Tüm bankalar genel bir merkeze bağlıdır. Genel merkezler şubelerin kontrolünü sağlamak için illerde ve ilçelerde bulunan şubeler bir kod numarası ile tanımlanmaktadır. Kısacası banka şube kodları bankaların hangi ilde ve ilçede olduklarını gösterir. Banka şube kodu sayesinde hizmet aldığınız bankanın hangi şubesine bağlı olduğunu öğrenebilirsiniz. .

Banka şube kodunu öğrenmenin en kolay yolu bankalar.org adresine giderek “Banka seçimi, il seçimi ve ilçe seçimi” yaparak öğrenmektir. Bu işlemleri yaptığınızda seçtiğiniz bankanın il veya ilçede seçtiğiniz tüm şubeleri . listelenecektir. Para göndermek istediğiniz şubenin kodunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. .

Banka Şube Kodu Öğrenmek İçin Tıklayınız

Banka şube kodu öğrenmenin diğer bir yolu ise bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz bankanın şube kodunu öğrenebilirsiniz. .


Banka Şube Kodu Nerede Yazar?

Banka şube kodu bankanın ilgili şubesinden aldığınız banka kartının üzerindeki numaralardan da şube kodu . anlaşılabilir. 16 haneli banka kartı numarasının arasında bazı durumlarda şube numarası bulunabilir. Şube kodunu öğrenmek isteyenler banka kartlarının üstündeki 16 haneli kodla şube numarasını öğrenebilir.

Bazı bankalar 16 haneli numaranın ilk 4 hanesini şube kodunu temsilen yerleştirir. Bu sayede banka şube . numarasını öğrenebilir. Geri kalan 12 haneli numara ise banka kart numarasıdır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bankaların Swift Kodları Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu