Gündem

Burçlarda Retro Ne Demek? 2023 Retro Tarihleri

Burçlarda Retro Ne Demek? 2023 Retro Tarihleri makalemizde Retro hakkında tüm bilinmesi gerekenleri paylaştık.  Astrolojide adını sıkça duyduğumuz ‘Retro’ terimi, bir gezegenin normalde hareket ettiği yönün tam tersine doğru göründüğü zaman dilimidir. Bazı astrologlar Retroların insanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğuna inanmaktadır.

Burçlarda Retro Ne Demek?

Astrolojide “retro” terimi, bir gezegenin normalde hareket ettiği yönün tam tersine doğru göründüğü zaman . dilimini ifade eder. Bu, Dünya’nın hareketiyle ilişkilidir.  .

Gökyüzünden bakıldığında, gezegenler normalde doğudan batıya doğru hareket ederler. Ancak, Dünya’nın kendi  ekseni etrafındaki dönüşü ve güneş etrafındaki yörüngesi nedeniyle, zaman zaman bir gezegenin hareket yönü tersine dönebilir. Bu durumda, gezegen “retrograd” olarak adlandırılır.

Astrolojide, bir gezegen retrograd olduğunda, o gezegenin enerjisi normalde olduğundan farklı bir şekilde . hissedilebilir. Bazı astrologlar, retrograd gezegenlerin insanlar üzerinde olumsuz etkileri olduğuna inanırlar, ancak bu görüşler diğer astrologlar tarafından kabul edilmemektedir. .

Burçlarla ilgili retro terimi ancak bir kişinin doğum haritasında retrograd bir gezegen varsa, bu gezegenin etkileri   kişinin hayatında önemli bir rol oynayabilir. Astrologlar, retrograd gezegenlerin doğum haritasındaki konumuna . ve  diğer faktörlere bağlı olarak yorumlamalar yapabilirler. Ancak burçlarla ilgili olarak retrograd terimi kullanılmaz, çünkü burçlar yıllık harekete dayalı bir sistemdir ve gezegenlerin retro hareketleriyle ilgili değildir.


2023 Retro Tarihleri

Güneş sistemimizdeki her gezegen, her yıl aynı zamanda olmasa da, her yıl bir noktada geri hareket dönemine girer. Gezegenlerin hepsinin farklı yörüngeleri vardır, bu nedenle güneş etrafındaki döngülerini tamamlamaları . farklı bir zaman alır. Örneğin, Merkür’ün yörüngesini tamamlaması yaklaşık 88 gün sürer, bu nedenle yılda tipik olarak üç veya dört Merkür retrosu yaşarız. Astrologlar 2023 yılında 3 Merkür gerilemesi yaşanacağını belirtmektedir.

  • 21 Nisan 2023 Boğa burcunda .
  • 23 Ağustos 2023 Başak burcunda
  • 13 Aralık 2023 Oğlak ve Yay burcunda

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Boğa Burcu Hangi Ay? Boğa Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? 

👉 Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?

👉 Oğlak Burcu Hangi Ay? Oğlak Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?

👉 Yay Burcu Hangi Ay? Yay Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu