Yaşam

Cep Telefonu ile Kıble Nasıl Bulunur? Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma

Cep Telefonu ile Kıble Nasıl Bulunur? Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma. Günde 5 vakit namaz ibadetini yerine getirebilmek için dışarda olunan zamanlarda Şu anda kıble ne tarafta? Pusula olmadan kıble nasıl bulunur? merak edenler için bu yazımızda Iphone ve Android Cep telefonu ile kıble yönü nasıl hesaplanır? sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Cep Telefonu ile Kıble Nasıl Bulunur?

Müslüman aleminin ibadetlerinden biri olan namaz kılmak için kıble yönü bilmeniz gerekmektedir. Günde 5 vakit namaz kılabilmeniz için bazı durumlarda dışarda olmanız gerekebilir. Dışarıdayken kıble bulmak zorunda olan ve Cep telefonundan kıble yönü bulmak isteyenler için bu yazımızda sizler için Cep Telefonu ile Kıble Nasıl Bulunur? sorusunun cevabını araştırdık.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde artık cep telefonları Kıble yönü bulmak mümkün. Bazı kimseler, pusulalı seccade kullanarak kıble bulabiliyor. Eğer pusulalı seccadeniz yok ise cep telefonu ile kıbleyi bulma programlarından faydalanabilirsiniz.

Cep Telefonu ile Kıble Nasıl Bulunur? sorusunun cevabını verecek olursak; ilk olarak www.qiblalocator.com adlı siteye girip tıkladığınızda bulunduğunuzun yerin kıblesini cep telefonundan kolayca bulabilirsiniz. Bu site bulunduğunuz yerde çatının üstüne kadar yaklaşıp bulunduğunuz yerin doğru kıblesini bulmaktadır. Bununla birlikte Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma yöntemlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Cep Telefonu İle Kıble Yönü Bulma

Sizler için araştırdığımız Kıble bulma uygulamaları ile Cep Telefonu İle Kıble Yönünü bulabilirsiniz.

  • Kıble Bul – En İyi Kıble Pusulası: Pusulanın üzerindeki ok ile Kabe’nin yönünü gösterir. 3D pusulada görüntülemek için pusulanızı kullanır. Hem Android hem de Iphone indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

Kıble Bul İndirmek İçin TIKLAYINIZ

  • Kıble Bulucu Pusula – Kıble Yönü: Kıble pusulası, haritanın tam kıble yönünü bulmasına yardımcı olur. Çevrimiçi kıble bulucu ile dünyanın herhangi bir yerinden Mekke’ye giden yönü bulun. Hem Android hem de Iphone indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

Kıble Bulucu Pusula – Kıble Yönü İndirmek İçin TIKLAYINIZ

  • Android için %100 Kıble Belirleme Pusulası: Kıblenin hangi tarafta olduğunu belirlemenizi sağlar. İnternet bağlantısı gerektirmez. Çevrimdışıyken bile kıblenin hangi tarafta olduğunu kolayca görebilirsiniz. Hem Android hem de Iphone indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

Android için %100 Kıble Belirleme Pusulası İndirmek İçin TIKLAYINIZ

  • iOS için Kıble Bul – Diyanet: Kıbleyi kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca daha birçok özellik ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Hem Android hem de Iphone indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

iOS için Kıble Bul – Diyanet İndirmek İçin TIKLAYINIZKıble Saati İle Kıbleyi Bulma

Kıble saatleri sadece adı geçen şehir için geçerlidir. Bu kıble bulma tekniği de sadece Türkiye’deki şehirlerle ilgilidir. Tüm dünyadaki kıblenin aynı anda tespit edildiği güne ise, “Dünya Kıble Günü” denir. O an, gündüz olan dünyanın tümündeki her nokta için geçerlidir. Kıble tayininde yapılan hataları gidermek için 28 Mayıs ve 16 Temmuz tarihleri, Dünya Kıble Günü olarak kararlaştırılmıştır.

Senede iki defa, 28 Mayıs Türkiye saati ile 12.18’de ve 16 Temmuz saat 12.27’de güneş tam Kâbe-i Muazzama üzerinde bulunur. Bu iki vakitte, dünyanın o anda gündüz olan yerlerinden herhangi birinde güneşe doğru yönelen kimse, aynı zamanda kıbleye dönmüş olur. Böylece bir yerin kıble yönü kolayca ve doğru bir şekilde belirlenebilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉Evde Kıbleyi Bul Online

👉 En Güzel Ezan Sesi MP3 İndir Ücretsiz 

👉 Dua Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

👉 En Güzel Tevbe ve İstiğfar Duası 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu