Yaşam

Coldaway Cold Flu Ne İşe Yarar? Coldaway Cold Flu Nasıl Kullanılır?

Coldaway Cold Flu Ne İşe Yarar? Coldaway Cold Flu Nasıl Kullanılır? En çok merak edilenler arasında yer aldı. Özellikle kış ayları gelmesi ile birlikte hastalıklar artmaya devam etmesi sebebiyle sıklıkla kullanılan Coldaway Cold Flu Ne İçin Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Coldaway Cold Flu Ne Kadar Sürede Etki eder? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Coldaway Cold Flu Ne İşe Yarar?

Kış aylarının gelmesi ile birlikte soğuklardan etkilenerek hastalıklarda baş göstermeye başladı. En çokta grip soğuk algınlığı kırgınlık gibi durumlar en çok aranan ilaçlardan olan Coldaway Cold Flu Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Etken maddesi, İbuprofen ve Psödoefedrin hidroklorür olan Coldaway Cold Flu üst solunum yollarında meydana gelen burun tıkanıklığı gibi tıkanıklıkları gidermekte tercih edilirken, iltihap önleyici özelliği dışında ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır.

Coldaway C tablet en etkili soğuk algınlığı ve grip ilaçlarından birisi olup, aynı zamanda bu hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan burun tıkanıkları, ateş, vücut ve baş ağrılarını da tedavi edici bir ilaç olmaktadır. En çok kullanılan ilaçlardan birisi olan Coldaway C kullanım alanları içerisinde sinüs ve burunda ortaya çıkan doluluk gibi rahatsızlıkların tedavileri de bulunmaktadır.

Coldaway C tablet boğaz ağrısına ve bademcik iltihaplarına iyi gelmekte ve kulak, burun, boğaz hastalıklarının tedavilerinde etkili olmaktadır. Saman nezlesi, alerjik nezle, farenjit ve bütün üst solumun hastalıklarında, hızlı bir şekilde hastaları tedavi etmeyi sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan C vitamini takviyesi ile hastalıkları tedavi ederken, bir yandan da vücut direncinin artmasına yardımcı olmaktadır.


Coldaway Cold Flu Ne İçin Kullanılır?

Coldaway Cold Flu, vücutta iltihaba ve ağrılara neden olan hormonların azalmasına etken olarak iltihabı giderirken, burunda bulunan kan damarlarının genişlemesi sonucunda meydana gelen burun tıkanıklarını damarları daraltarak tedavi etmektedir. Aynı zamanda Coldaway Cold Flu,

 • Soğuk algınlığı,
 • Saman nezlesi,
 • Gribal enfeksiyon,
 • Sinüzit,
 • Farenjit gibi hastalıklar sonucunda oluşan boğaz ve baş ağrısı ile birlikte ateş ve vücut kırgınlığının giderilmesinde kullanılmaktadır.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Coldaway Cold Flu Zararları Yan Etkileri Nelerdir?

Coldaway Cold Flu zararları içeriğindeki etken maddelere alerjisi olan kişiler tarafından görülmektedir.

 • Nefes darlığı,
 • Deride kaşıntı ve döküntü,
 • Yüz, dudak ve göz kapakları ile dil ve boğazda şişme,
 • Tansiyon düşmesine bağlı olarak çarpıntı ve baş dönmesi,
 • Astım nöbeti (Hırıltı ve zor nefes alma)
 • Tansiyon yükselmesi,
 • Göğüs ağrısı ile birlikte kalp atışlarında düzensizlik ve çarpıntı,
 • Aşırı karın ağrısı,
 • Karaciğerde işlev bozukluğu ( Göz ve deride sarılık)
 • Kusmuk ya da dışkıda kan görülmesi ya da renk değişikliği (siyah renk)
 • Deride oluşan morluklar,
 • Diş eti ya da burun kanaması
 • Steven-Johnson Sendromu adı verilen cilt, ağız, cinsel organ ve göz çevresinde şişme, cilt soyulması, kabarcık oluşması ve bunlara bağlı olarak ateş hali
 • Ağız ya da vücutta su toplaması halinde görülen kırmızı döküntüler,
 • Ani güç kaybı, his kaybı ve görme bozuklukları,
 • Ensede sertlik ve baş ağrısı ile birlikte bulantı, kusma ve bilinçte bulanıklık
 • Gerçek olmayan şeyleri görme ya da duyma
 • Dress sendromu adı verilen döküntü, ateş ve lenf düğümlerinin şişmesi gibi cilt reaksiyonu Coldaway Cold Flu zararları arasında yer almaktadır.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Coldaway Cold Flu Nasıl Kullanılır?

Coldaway C tablet kullanımı kesinlikle doktor tavsiyesi ile olması gereken bir ilaçtır. Buna bağlı olarak doktor tavsiyesi ile Coldaway C kullanım şekli; yetişkin ve 12 yaş üstü çocuklar için her 4 ya da 6 saatte 1 ya da 2 tablet olarak alınmaktadır. Coldaway C tabletin 24 saat içerisinde ise en fazla 6 adet yutulması gerekmektedir. Coldaway C genel olarak bir haftalık kullanım sonucunda, gerekli olan tedaviyi sağlamaktadır.

Aynı zamanda hamile olan ya da emziren annelerin Coldaway C tableti kullanmaması lazımdır. Coldaway C tablet kullanımında alkol alınmaması gereklidir. İçeriğinde bulunan C vitamini vücut direncisinin artmasını sağlamaktadır. Coldaway C tabletin, tok karnına ve bol su ile alınması doktorlar tarafında tavsiye edilmektedir.


Coldaway Cold Flu Yan Etkileri Nelerdir?

 • coldaway cold flu kişilerin duyarlı oldukları maddeleri içerecek biçimde kullanılması halinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yan etkilerden herhangi birinin olması halinde de en yakın kliniğe gidilmesi gerektiği de ifade edilmektedir.
 • coldaway cold flu kullanımına bağlı olarak nefes darlığı ya da hırıltılı nefes alma problemi kendini gösterebilmektedir. Tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi çarpıntı gibi durumlar da ortaya çıkmaktadır. Yüz, dudak, dil ve boğazlarda da alerjiye bağlı şişlikler görülebilmektedir.
 • Kan basıncında artış, kap ritminde bozukluk, göğüs ağrıları, karın ağrısı, deride sarılık gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Dışkıda ve kusmukta kan görülmesi de COLDAWAY COLD & FLU ilacının yan etkileri arasında sayılabilmektedir.
 • coldaway cold flu kullanan kişilerin ciltlerinde morluklar, enfeksiyon ihtimalinde artış ve halsizlik gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da cildin soyulması ve kırmızı döküntüler de görülebilmektedir.
 • coldaway cold flu kaslarda zayıflama ve güç kaybına da neden olabilmektedir. Sanrı ya da halüsinasyon gibi durumların oluşmasını da tetiklemektedir.
 • coldaway cold flu ile beraber dress sendromu da kendini gösterebilmektedir. Bu sendromla beraber döküntü, ateş, lenf düğümlerinde şişkinlik ve beyaz kan hücrelerinde artış görülebilmektedir. Aynı zamanda da bu ilacın kullanımıyla beraber kalp krizi ve inme gibi durumların da küçük de olsa ihtimali bulunmaktadır. Bu iki durumdan bir tanesinin oluşması halinde coldaway cold flu ilacına karşı alerjik reaksiyonların ortaya çıktığı söylenebilmektedir.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Coldaway Cold Flu Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: soğuk algınlığı, nezle, grip -her ne skimse- türevlerinde en etkili ilaç. hapşurma, öksürme, tıksırma vb belirtileri 1 saate geçiren meret. evde stok yapıyorum

Kullanıcı Yorumu: pembecik yanağından öpüp gömlek cebime iliştirdiğim, başarılı gripsavar.

Kullanıcı Yorumu: gece hasta haldeyken yutup,sabah dipdiri etmiş mucizedir.

Kullanıcı Yorumu: 4 gündür griple mücadele içindeyim. kah terliyorum, kah üşüyorum. kah uyuyorum, kah bir bardak ılık birşeyler içebilecek kadar uyanık kalıyorum…

Kullanıcı Yorumu: yatmadan kullanırsanız gece bir tişört bir şort ve üzerinize örttüğünüz bir yorganla bile sucuk gibi terleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: yeni nesil soğuk algınlığı, grip ilacı. diğerleri gibi yersiz uyuşturucu etkisi yaratmıyor ve kısa sürede boğaz yanmasını ve gözlerden ateş çıkmasını gideriyor.

Kullanıcı Yorumu: doktora gidersen 1 haftada gitmezsen 7 günde iyileşir derler grip için.


İlginizi Çekebilir 👇

👉En İyi Grip ve Soğuk Algınlığı İlaçları

👉 Augmantin Şurup Ne için Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu