Üniversite

Çorum’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Çorum şehrinde bulunan üniversite öğrenciler için oldukça her yönüyle rahat ve huzurlu bir eğitim yeridir. Kampüsünde bulunan kafeler, sanat galerileri, kütüphane ile öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kampüs içinde giderebilirler.

    Çorum’da Ulaşım Nasıldır?

Çorum belediyesi tarafından öğrenciler için yapılan özel indirimler ile öğrencilerin her ihtiyacının giderilmesi amaçlanmıştır. Bu yüzden her saatte 2 defa üniversiteye otobüs kalkmaktadır.


Çorum Mutfağı

Çorum ünlü leblesi ile tüm ülkede adından bahsettirmektedir. Çorum’da sokak arası lezzetler ve lokantalar öğrencilere özel indirimler sunarak öğrencilerin rahatça yemek yemesini amaçlamaktadır. .


Çorum Halkının Öğrencilere Karşı Yaklaşımı

Çorum Anadolunun en güzel halk yapısına sahip şehirlerinden biridir. Öğrenciye verilen değeri ve öğrencilerin rahat ettirmek amaçlı yapılan çalışmalar ile öğrencilere kendilerini sevdirmektedirler.


Çorum’da Gezilebilecek Yerler

Çorum Anadolu uygarlıklarına ait eski bir şehir olmasından dolayı antik kentleri ve antik kalıntıları ile yurt içinden ve yurt dışından oldukça turist çekmektedir. Bunlardan en önemlileri, Alacahöyük, İncesu Kanyonu


Çorum Hitit Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu