Yaşam

Diş Ağrı Kesici İlaç İsimleri Nelerdir? Zonklayan Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrı Kesici İlaç İsimleri Nelerdir? Zonklayan Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş ağrısı problemi yaşayanlar için doktora gidene kadar rahatlatacak en hızlı etki edecek ilaç isimlerini listeledik. Uyutmayan diş ağrısı çekenler bu ilaçları kullanarak doktora gidene kadar bir nevi rahatlayabilir.

Diş Ağrı Kesici İlaç İsimleri Nelerdir?

Diş ağrısının en yaygın nedenler arasında çürükler, diş eti hastalıkları, dişler arasında sıkışmış gıda parçaları, dişlerin çatlaması veya kırılması, diş eti çekilmesi, sinir iltihaplanmaları ve diş sıkma gibi durumlar yer alır. Eğer sürekli bir diş ağrınız varsa, bir diş hekimine başvurmanız önemlidir. Ancak diş hekimine gidene kadar rahatlamak istiyorsanız tuzlu su veya oksijenli su ile gargara yapmak, karanfil koymak veya diş ipi ile dişleri temizlemek gibi yöntemler kullanılabilir. Bunların etki etmediği durumlarda ağrı kesici almak diş ağrısını kesmeye yardım eder. Bizde bu makalemizde diş ağrınızı kesmeye yardım edecek ilaçlar listesi hazırladık.

Diş ağrısına iyi gelen ilaçlar genel olarak ağrı kesici ya da antibiyotik sınıfında değerlendirilir. Bu ilaçlar ise şunlardır;

Majezik: Majezik diş ağrıları için en etkili ilaçtır. Güçlü bir ağrı kesici olan Majezik uyutmayan diş ağrıları için kullanılabilecek en etkili ilaçtır.

Apranax Fort: Hem antibiyotik hem de ağrı kesici özelliği olan bir ilaçtır. Apranax Fort, diş ağrısı gibi ağrılı durumların hafifletilmesinde kullanılabilir. Ancak, herhangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmanız önemlidir. Diş ağrısı durumunda, öncelikle diş hekiminize başvurmanız ve onun önerdiği tedaviyi uygulamanız önemlidir.

Amoklavin BID: Amoklavin BID, bir antibiyotik ilaçtır. Diş abseleri, diş ve diş eti enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Diş ağrılarınızın doktora gidene kesilmesinde etkili olacaktır.


Majezik Diş Ağrısını Kaç Dakikada Keser?

Diş ağrı kesici bir ilaç olan Majezik, genellikle diş ağrılarını hafifletmek için kullanılan yaygın bir ağrı kesicidir. Bunun yanı sıra farklı amaçlarla da tercih edilebilir. Bu sebeple Majezik’in diş ağrısını ne kadar sürede geçirdiği konusundaki sorular oldukça yaygındır.

Majezik ve benzeri ağrı kesici ilaçların genellikle 30 dakika içinde etkili olduğu bilinmektedir. Ancak bireyden bireye değişebileceği için bu süre bazen 1 saate kadar uzayabilmektedir. Eğer ağrınız çok şiddetliyse, mutlaka bir diş hekimi tarafından muayene edilmelisiniz.

👉 Arveles Diş Ağrısını Kaç Dakikada Keser?


Zonklayan Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısını hafifletmek için, ağız gargarası yapmak için oksijenli su, tuzlu su veya buğday çimi kullanabilir, karanfil yağı, vanilya özü veya sarımsak ezmesi ile ağrıyan dişinize uygulama yapabilir ve ağrıyan bölgeye soğuk kompres veya buz torbası koyabilirsiniz. Ancak ağrı geçmediği takdirde veya şiddetli bir şekilde devam ediyorsa mutlaka diş hekimine gözükmeniz gerekmektedir.

Zonklayan diş ağrısını hafifletmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Diş etrafındaki temizliğe dikkat edin: Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanarak aralarını temizleyin. Böylece diş eti hastalıklarının ve çürüklerin önüne geçebilirsiniz.
  • Ağrı kesici kullanın: Eğer ağrı şiddetliyse, eczaneden alabileceğiniz ağrı kesicilerle geçici olarak ağrınızı hafifletebilirsiniz. Ancak, bu sadece geçici bir çözümdür.
  • Soğuk kompres uygulayın: Ağrıyan bölgeye soğuk kompres uygulamak, ağrıyı hafifletebilir.
  • Diş hekiminize başvurun: Eğer ağrı devam ederse veya şiddetlenirse, bir diş hekimine başvurmanız önemlidir. Profesyonel bir değerlendirme ve tedavi almanız gerekebilir.

Unutmayın, bu öneriler sadece geçici rahatlama sağlayabilir. Kalıcı bir çözüm için mutlaka bir diş hekimine danışmanız önemlidir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Paraflex Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

👉 Diş Ağrısı İçin Okunacak Şifalı Dualar

👉 Diş Ağrısından Kurtulmak İçin 10 Etkili Çözüm

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu