Yaşam

DMDM Hydantoın İçermeyen Şampuanlar Neler? DMDM Hydantoın Zararları

DMDM Hydantoın İçermeyen Şampuanlar Neler? DMDM Hydantoın Zararları. DMDM Hydantoin Liquid, şampuanlar, saç kremleri, cilt bakım ürünleri, nemlendirici, banyo ürünleri, makyaj bazları ve fondötenleri gibi kozmetiklerde kullanılan beyaz, kristal bir sıvıdır. DMDM Hydantoin, mikrobiyal büyümeyi önleyen veya geciktiren, böylece kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini bozulmadan koruyan bir formaldehit donör koruyucu olarak kullanılır. DMDM hydantoin şaç dökülmelerine, göz ve cilt problemlerine neden olabilir.

Bir ürünün DmDM haydantoın içerip içermediğini öğrenmek için ürünlerin arkasındaki etiketleri okumak ve bu tarz ürünleri satın almaktan kaçınmak gerekir.

DMDM Hydantoin İçermeyen Şampuanlar Nelerdir?

Bir şampuanın DmDM haydantoın içerip içermediğini öğrenmek için ürünlerin arkasındaki etiketleri okumak ve bu tarz ürünleri satın almaktan kaçınmak gerekir.

  • Pura D’Or
  • Ethique
  • Avalon Organics
  • Bitkisel Esanslar Bio
  • Redken
  • Maple Holistics
  • Garnier Fructis
  • Olaplex No.4
  • Maui Nem
  • Acure

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

DMDM Hydantoın Zararları Nelerdir?

DMDM Hydantoin bir formaldehit donörüdür ve kozmetikte koruyucu olarak kullanılır. Ürünler şampuanlar, cilt bakım ürünleri, saç kremleri, makyaj malzemelerinde kullanılır. DMDM Hydatoın maddesi kimsal endüstride renkli fotoğrafçılık, lateks boyalar, zemin cilalarında, yapıştırıcılarda kullanılır.

Bilim insanları DMDM Hydantoin kimsal maddesinin kullanıldığı ürüne formaldehit salması nedeniyle tüketicilerin kanserojene maruz kalmasına neden olacağını belirtiyor.

DMDM ​​hidantoin, bronopol veya imidazolidinil üre gibi formaldehit salgılayan koruyucular içeren şampuanlar, soluduğunuz havaya ve cildinize formaldehit saldıkları için ciddi şekilde zararlı olabilir,

Formaldehitin DNA hasarına ve kansere neden olduğu biliniyor. Solunduğunda çok tehlikelidir ve sıvı halde cilt tarafından emilebilir. Formaldehit ve salgılayıcıları kanserojen olmanın yanı sıra cilt tahrişleri ve astım dahil ‘alerjik’ reaksiyonlara neden olabilir. “

Dmdm hydantonin saçımızdaki fazla yağı temizlemeye yardımcı olduğu gibi, tekrar ağlı tabakalar oluşturmamızı da engeller. Dmdm Hydantonin, genellikle saçınızdaki uçucu yağı çıkaran dünya çapında bir şampuanda bulacağınız zararlı bir bileşendir . Uzun vadede saçınıza da zarar verir .

DMDM hidantoin Saç Dökülmesi saçını kaybetme için ana nedenlerinden biridir. Temel olarak tüm uçucu yağı saçınızdan çıkarır ve saçınızın kıvırcık görünmesini sağlar. Gözlerinizde, cildinizde ve akciğerlerinizde çok fazla tahrişe neden olabilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 En İyi Kuru Şampuan Önerileri

👉 Konazol Şampuan Nedir, Ne İçin Kullanılır? 

👉 En İyi Tuzsuz Şampuan Markası Önerileri 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu