Teknoloji

En Hızlı 10 Proxy Adresi 2023 (Güncel Liste)

Proxy sunucuları sizinler internet arasında bir ağ geçidi görevi gören bir sistemdir. Her internete bağlanan cihazın bir İnternet Protokolü (IP) adresi vardır. Proxy sitelerinin genel mantığı kullanıcının gizliliğini korumaktır. Ancak her Proxy sitesi güvenli değildir. Bazı Proxy siteleri kullanıcıların verilerini ele geçirebiliyor. Bu makalemizde en hızlı ve güvenilir 10 Proxy adresini kullanmak isteyenler için paylaştık.

En Hızlı 10 Proxy Adresleri 2023

Proxy sitelerini genellikler ziyaret ettiği sitelerle ip adresi paylaşmak istemeyen internet kullanıcıları kullanmaktadır. Proxy hizmeti sunan binlerce site bulunmaktadır. Proxy sitesi seçerken dikkat etmeniz gereken güvenli ve hızlı olmasıdır. Genellikle ücretli olan Proxy adresleri hızlı erişim sunar. Proxy kullanmak isteyenlere önerebileceğimiz en hızlı Proxy adresleri:

1- Whoer

Kullanıcılar tarafından bugün dünyanın en iyi web proxy sunucularından biri olarak seçilen Whoer, tipik ücretsiz web proxy’nizden daha fazla hizmet sunar.

Olağan web proxy güvenlik işlevlerinin yanı sıra Whoer, kullanıcıların IP adreslerini diğer rakip proxy’lerin çoğundan daha hızlı değiştirmelerine olanak tanır.

Yüksek hız sağlamanın yanı sıra, Whoer proxy ağı kullanıcıların internet hızlarını test etmelerine olanak tanır. Ayrıca belirli web sitelerindeki bilgileri takip etmenize ve sunucu yanıt sürelerini belirlemek için ping testleri yapmanıza olanak tanır.

Kullanıcılar Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ne dağılmış dokuz proxy sunucusu arasından seçim yapabiliyor.

Adresi: www.whoder.com


2- Tor

En güvenilir web proxy hizmetlerinden biri olan Tor tarayıcısı, özellikle engellenen web sitelerine erişirken çevrimiçi kimliklerini gizlemek isteyen kullanıcılar arasında popülerdir. Tor ücretsiz bir web proxy sitesi değildir. Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini korumayı öngören ücretsiz bir projedir. Ayrıca, tüm kullanıcılara web sitelerine küresel olarak sınırsız erişim sunar.

Tor ile kullanıcılar IP adreslerini ve konumlarını gizleyebiliyorlar.

Adresi: www.torproject.org


3- Ninja Cloak

Ninja Cloak  IP adresinizi gizleyerek internette gizli gezinmenizi sağlayan ücretsiz bir web sitesidir. Ayrıca, Ninja Cloak Proxy sizin ve ziyaret edilen web sitesi arasında bir bariyer oluşturur. Bu bilgisayarınızı kötü amaçlı virüslerden ve saldırılardan korur.

Adresi: www.proxysite.cloud


4- Privoxy.org

Privoxy, gelişmiş filtreleme özelliklerine sahip ücretsiz bir proxy’dir. Özellikle, kullanıcıların HTTP başlıklarını ve web sayfası verilerini değiştirerek ve erişimi kontrol ederek gizliliği artırmalarına olanak tanır. GNU GPLv2 altında lisanslı olan bu proxy, hem çok kullanıcılı ağlar hem de bağımsız sistemler için özel uygulamalar sunan ücretsiz bir yazılımdır.

Adresi: www.privoxy.org


5- TurboHide

TurboHide, IP adresinizi gizleyen ve daha iyi gizlilik için SSL şifreleme özelliği sunan bir başka ücretsiz web proxy hizmetidir.

Adresi: www.turbohide.org


6- Zend2

Zend2, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere sosyal medya platformları için en iyi ücretsiz proxy web siteleri arasındadır. Birçok web proxy’leri sosyal platformları desteklemese de, Zend2 destekliyor.

Adresi: www.zend2.com


7- XRoxy.com

XRoxy web sitesi, kullanıcıların IP adreslerini gizlemelerine ve engellenen sitelere kolayca erişmelerine olanak tanır.

Kullanıcıların herhangi bir kısıtlanmış içeriğe erişmesine izin veren çok çeşitli benzersiz IP adresleri ve konumları sunar.

Adresi: www.xroxy.com


8- FilterByPass

FilterByPass.me, video siteleri için uygun bir web proxy’sidir ve birçok popüler platforma hızlı gizli erişim sağlar.

Youtube ve diğer video portalları için en iyi proxy siteleri arasında yer alan bu site, önde gelen akış platformlarını destekler. Bu siteler arasında Facebook, YouTube, NowVideo ve DailyMotion sayılabilir.

Bu hızlı ve ücretsiz proxy ile ilgili en iyi şey, ücretsiz bir Chrome uzantısı sunmasıdır.

Adresi: www.filterbypass.me


9- KProxy.com

KProxy, taşınabilir ve ücretsiz olan reklamsız bir web proxy’sidir. Proxy, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Google Chrome gibi önde gelen internet tarayıcılarında bir uzantı olarak mevcuttur.

KProxy ayrıca Firefox veya Chrome’a sahip olmayan kullanıcılar için KProxy Tarayıcı da sunar. KProxy Tarayıcı, KProxy Uzantısı ile yapılandırılmış indirilebilir taşınabilir bir Firefox tarayıcısıdır.

Adresi: www.kproxy.com


10- ProxySite.com

ProxySite.com, geniş hizmet yelpazesinin yanı sıra premium VPN seçenekleri sunan bir başka kaliteli ücretsiz web proxy’sidir. Bu listedeki diğer en iyi proxy’lerin sahip olduğu standart özelliklerin yanı sıra, ProxySite bazı gelişmiş özellikler de sunar.

Hedef sitenin görmesini istediğiniz tercih ettiğiniz tarayıcıyı ayarlamak için ProxySite’daki ‘Ayarlar’ sekmesinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Adresi: www.proxysite.com


İlginizi Çekebilir  👇

👉 En İyi Ücretsiz VPN Uygulamaları (Android – iOS)

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu