Kimdir

Erhan Adem Kimdir? Erhan Adem Kaç Yaşında? Erhan Adem Hayatı ve Biyografisi

Erhan Adem Kimdir? Erhan Adem Kaç Yaşında? Erhan Adem Hayatı ve Biyografisi. Niğde CHP İl Başkanı olan Erhan Adem Özgür Özel’in A Takımında yer alması sonrasında en çok merak edilen isimlerden oldu. Erhan Adem Ne Mezunu? Erhan Adem Ne İş Yapıyor? araştırılmakta. Gelin birlikte Erhan Adem hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Erhan Adem Kimdir?

CHP partisinde yapılan Genel Başkan seçimleri sonrasında CHP yeni genel başkanı seçilen Özgür Özel ‘in A takımında yer alan isimler araştırılmaya başlandı. Özgür Özel’in A Takımında yer alan Erhan Adem Kimdir? merak edilmekte. CHP Niğde İl başkanı olması yanı sıra iş ve ticaret dünyasında da tanınan isimler arasında yer almaktadır.

1974 yılında Kemerhisar’da dünyaya gelen Erhan Adem, 2023 yılı itibari ile 49 yaşındadır ve aslen Niğdelidir. Eğitimci bir aileden gelen Erhan Adem, İlköğretim eğitimini Niğde’nin Postallı köyünde, ortaöğretim öğrenimini Adana Hürriyet Ortaokulunda almıştır. Lise eğitimini ise Mersin Dumlupınar Lisesinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünde devam etmiştir. 1998 yılında da bu bölümden mezun olmuştur.


Erhan Adem Hayatı ve Biyografisi

Küçük yaşlardan itibaren ailesi sebebi ile CHP tarafında yer alan Erhan Adem siyasi kariyeri yanı sıra iş insanı olarak da bir çok projede yer almıştır. Genç yaşlarda amcasının belediye başkanı olması sebebi ile amcası ve etrafında şekillenen bir dünya görüşü ile CHP’de adım atmıştır.

Erhan Adem, aslında siyasi kariyerine belediye başkanı olan amcası yanında afiş asma işleriyle başladığını her defasında belirtmektedir. Bunun üzerine başarıları ile devam eden siyasi yolculuğuna günümüzde önemli görevlerde yer alarak devam etmektedir.

İş ve ticari hayatından bahsedecek olursak; Erhan Adem 2001 yılında Niğde’de tarım ilaçları bayiliği yaparak iş ve ticaret dünyasına adım atmıştır. Belirtelim ki, iş hayatını devam ettirirken bir yandan da siyasi faaliyetlerini de sürdürmüştür.

Siyasi kariyeri devam ederken 2007  yılından 2010 yılına kadar Niğde Merkez İlçe yönetiminde görev yapan Adem, 2010-2012 yılları arasında Tema Vakfı Niğde Şubesi Başkanlığını üstlenmiştir. Ayrıca; 2012-2014 yılları arasında CHP Niğde İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

2014 yerel seçimlerinde İl Seçim Komitesi Başkanlığını yapmıştır. Aynı yıl içinde gerçekleştirilen olağanüstü kongreyle Niğde İl Başkanı seçilmiş ve bu önemli görevi halen sürdürmektedir. Özel hayatından bahsedecek olursak; Erhan Adem, evli ve iki çocuk babası olarak, profesyonel iş hayatı ve siyasi sorumluluklarına başarılı bir şekilde sahip çıkmaktadır.

Twitter’da Erhan Adem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu