Din

Evlilik İçin Kısmet Açma Duası-Kısmet Açmak İçin Okunacak Dualar

Öncelikle niyet ettiğimiz ve okuduğumuz her duanın kabulü Rabbimizin takdirindedir. Kısmetinin kapalı ya da bağlı olduğunu düşünen kişiler, hayırlı evlilik için okuyabileceği  dua ve sureleri dua kitaplarından yada internetten araştırmaktadırlar. Yapılmak istenen evliliklerde eşlerin birbirlerine karşı sevgi, saygı ve anlayış göstermesi önemlidir. Kısmetinin kapalı olduğunu düşünen kişiler, genellikle son anda engeller çıkması durumuyla karşılaştıkları için  “Kısmeti Açmak İçin Okunacak Dua Var mı?” sorusunun cevaplarının aramaktadırlar. Peki, Kısmet Açmak İçin Hangi Dua Okunur? Kısmet Açmak İçin Hangi Sure Okunur? Hayırlı Evlilik İçin Hangi Dua Okunur? Detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.


Kısmet Açmak İçin Okunacak Dualar

Kısmet açmak için okunacak duaya öncelikle niyet etmek gerekmektedir.

“Allah’ım, bir sebepten dolayı benim kısmetimde kapalılık ve bağlılık bulunuyorsa, ben bunlardan kurtulmaya niyet ediyorum. Benim kaderimin, nasibimin önündeki bütün engeller kalksın. Bahtım, kısmetim, nasibim bana hayırlı olacak biçimde açılsın. Rabbim kapına geldim, Senden bunu istiyorum. Nasibimin, kaderimin, kısmetimin kapılarını açabilecek Sensin. Yüce Kur’an-ı Kerim hürmetine, Senin kelamın surelerin, ayetlerin hürmetine kısmetin açılmasına yardımcı ol, Ya Rabbim. Amin.”

“Bismillahirrahmanirrahim

Lillezine ahsenul husna ve ziyadeh ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilleh ulaike ashabul cenneh hum fiha halidun.”

Meali “Onlar için Allah katına ulaşmak ve daha ziyadesi Allah’ın cemalini görmek vardır. Onların yüzleri bir kederle kaplanmaz, kendileri için küçük düşme gibi bir durumda yoktur. İşte onlar cennet yaşayanları, orada sürekli kalanlardır.”

“Bismillahirrahmanirrahim

Ve ezin fin naşi bir hacci ye’tuke ricalen ve ala külli damirin ye’tine min külli fecin amik.”

Bu dua aynı zamanda hac suresinin 27. ayetidir. Bunu her zaman okumaya devam etmelisiniz. Hem rızkı, hem bereketi, hem de kısmeti açar. Evlilik için niyet edilerek okuyan kişinin bütün dünya işleri de kolaylaşır. Yaşamında manevi engeller etkili olmaz.

“Bismillahirrahmanirrahim

Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru”

Meali “Rabbim bana göstereceğin her hayra ihtiyacım var.”


İnsan Suresinin ilk 2 ayeti kısmet açmak için okunan surelerdendir. Bu ayetler 313 kere abdest alınarak okunmalıdır. Her tekrarın sonunda da 7 kez semain kelimesinin söylenmesi gerekir. Bu duanın okunuşu şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Hel eta alel’insani hıynüm mined dehri lem yekun şey’en mezkura.

İnna halaknel’insane min nutfetin emşacin nebteliyhi fece’alnahu semiy’an basıyra.

Anlamı: İnsan (henüz) anılır bir şey değilken (yaratılmamışken) üzerinden uzunca bir zaman geçti.

Şüphesiz biz insanı, karışım halindeki az bir sudan (meniden) yarattık ve onu imtihan edeceğiz. Bu sebeple onu işitir ve görür kıldık.


Hayırlı Bir Eşe Sahip Olmak İçin Okunacak Dua

Hayırlı bir eş için edilecek dua, şöyle okunur:

Bismillahirrahmanirrahim

Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama.

Anlamı: Ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler.

Bu ayet, Furkan Suresine aittir ve her gün, sabah namazından sonra 70 defa okunmalıdır. Allah’ın da izniyle bu duayı düzenli okuyan kişilerin kısmetleri açılır.


Hayırlı evlilik için okunacak dua : Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir. Bunun dışında evlenmek isteyenleri kısmetlerinin açılması için her gün şu duayı okumaları öneriliyor :  ‘’Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Manası : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Hayırlı evlilik için okunacak dua : Kısmeti bağlı olduğunu düşünen, evlenmek için bir türlü uygun birini bulamayan bir kimse aşagıdaki dua formülünü 21 gün uygulasın. Bir bardak temiz bir suya  101 defa aşağıdaki duayı okuyup  her gün içsin. Bu okuma ve içme işlemine 21 gün devam etsin.

Duası : “İnnâ Fetahnâ  Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”


İlginizi Çekebilir  👇

👉 21 Günde Evlenme Duası: Taha Suresi

👉 Evlilik İçin Kısmet Açma Duası

👉 Dileklerin Kabul Olması İçin Hangi Dua Okunur?

👉 Mucize Dualar: 21 Gün Şahmeran Duası-Türkçe Okunuşu

👉 Çevirgel Duası Oku: İstediğin Kişiyi Geri Getirme Duası

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu