Din

21 Günde Evlenme Duası: Taha Suresi

En kutsal olan Evlilik  kurumunda  en önemli şey eşlerin birbirlerine karşı sevgi, saygı ve anlayış göstermesidir. Bu yüzden bekar kişilerin hayallerini kurduğu ve dünya evine adım atmanın ilk aşaması evliliktir. Evlenmek isteyen ve evlilik yapmak için doğru kişiyi bulamadığını düşünen, kısmetinin bağlı olduğunu düşünen kişilerin okuyabileceği etkili duaları sizler için araştırdık. 40 Günde Evlendiren Dua, 21 Günde Evlenme Duası, Hayırlı Evlilik İçin Dua gibi Bekarların Hayırlı Evlilik İçin Okuyabileceği Dua ve Sureler i bu makalemizde bulabilirsiniz…

21 Günde Evlenme Duası

Evlenmek isteyen ve evlilik yapmak doğru kişiyi bulamadığını düşünen, kısmetinin bağlı olduğunu düşünen bir kimse aşağıda ki dua formülünü 21 gün uygulasın.

Bir bardak temiz bir suya 101 defa aşağıdaki duayı okuyup her gün içsin. Bu okuma ve içme işlemine 21 gün devam etsin. Duası : “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”

3 adet Rahman Suresi okuyup ardından 11 salavat getirdikten sonra;

İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.

Anlamı:“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.”

Her duada olduğu gibi 21 günde evlenme duasında da abdestli bir şekilde temiz kıyafetler giyip, Halis bir düşünce ile zikrinizin kalbinizin ve semaya açılmış ellerinizin daima saf temiz düşünceler ile birleşmesi önemlidir.


Evlilik İçin 21 Defa Taha Suresi Okumak;

Güzel bir gusul abdesti alındıktan sonra Allah rızası için 6 rekat namaz kılınır. (Yatsıdan sonra kılınması önerilir.) Allah’a hamd eip Efendimize salatu selam getirdikten sonra 7 kez “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur. Ardından Taha süresinin ilk 12. ayeti 21 defa okunur, yeniden salavat okunur ve istenen şey söylenir.

7 gün boyunca her vakit namazın bitiminde 7 kez “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur. Taha suresinin 12 ayeti 21 defa okunur ve salavat çekilerek istek tekrarlanır.


Hayırlı Evlilik İçin Dua

Akşam namazı kılındıktan bir süre sonra Yatsı namazı gelmeden önce 6 rekatlık namaz kılınır. Namaz bittikten sonra Peygamber Efendimize salavat getirilir ve kısmet açma duasını okur.

“Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” (Allah’ım sen beni yarattın, Sen hidayet ettin,,Sen doyurdun, Sen su verirsin, Sen öldürürsün ve sen diriltirsin)

Hz. Musa’nın Allah’a ettiği bu duayı 7 defa bu duayı okuduktan sonra Taha suresinin 1. ile 12. ayeti arasını 21 defa okunur. Allah’ın izni ile bekarlar için kısmet açılır ve tez zamanda evlilik nasip olur.


Bekarların Hayırlı Evlilik İçin Okuyabileceği Dua ve Sureler

Kısmet açma dualarından bir diğeri ise gece uykunun en güzel yerinde uyanıp 2 rekat namaz kılmak ve namazın ardından 7 Fatiha-7 İhlas- 7 Felak- 7 Nas ve 1 Ayetel Kürsü okunup Allah’a hayırlı kısmet ve evlilik için edilen duadır.

Hadid Suresi 29. Ayeti de yine evlilik için okunacak dualardandır.

” Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm(azîmi).”

(İhsan üstünlük ve fazilet Allah’ü Teala’nın elindedir Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.)

Bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra 3-5-7-19-21-37-41 gibi tekli sayılar ile okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır diye ümit edilir.

Bir diğer kısmet açma duasıda Cuma Günü Okuyabilirsiniz.

Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir. Bunun dışında evlenmek isteyenleri kısmetlerinin açılması için her gün şu duayı okumaları öneriliyor : ‘’Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Manası : Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Evlilik İçin Kısmet Açma Duası

👉 Dileklerin Kabul Olması İçin Hangi Dua Okunur?

👉 Mucize Dualar: 21 Gün Şahmeran Duası-Türkçe Okunuşu

👉 Çevirgel Duası Oku: İstediğin Kişiyi Geri Getirme Duası

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu