Gündem

Fatma Girik Mal Varlığını Yeğeni Ahu Turanlıya ve Manevi Kızına Bıraktı

Fatma Girik Mal Varlığını Yeğeni Ahu Turanlıya ve Manevi Kızına Bıraktı. Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik çoklu organ yetmezliği nedeniyle İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında hayatını kaybetmişti. Vefatının ardından vasiyetnamesi okunan Girit’in mal varlığının büyük kısmını yeğeni Ahu Turanlı’ya bıraktığı açıklandı.

Fatma Girik Mal Varlığını Yeğeni ve Manevi Kızına Bıraktı

Hürriyet’ten Deniz Boy’un haberine göre, Fatma Girik’in vasiyetnamesini hazırladığı ve malvarlığının büyük kısmını yeğeni Ahu Turanlı’ya bıraktığı ortaya çıktı. Ablası Müesser Turanlı’in kızı olan Ahu Turanlı, özel bir gayrimenkul şirketinde danışman olarak çalışıyor.  Girik, malvarlığının bir kısmını da yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan koruyucu aile olarak 12 yaşında yanına aldığı manevi kızı Ahu Alkar’a bıraktı.

Fatma Girik’ in Yeğeni Ahu Turanlı Kimdir?

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Fatma Girik’ in mirasını bıraktığı Ahu Turanlı, Fatma Girik’in kardeşi Müesser Turan’ın kızı. Özel bir şirkette çalışan Ahu Turanlı, yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan koruyucu aile olarak Fatma Girik tarafından sahiplenildi.  Fatmara Girik’in, Münevver Girik, Müesser Girik ve Günay Girik adında 3 kardeşi vardır.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu