Teknoloji

WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma – WhatsApp Rehbere Kaydetmeden Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma -WhatsApp Rehbere Kaydetmeden Mesaj Nasıl Gönderilir? Sorularının yanıtı arayan için bu makalemizi hazırladık. Dünya’nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasında kısa da olsa zaman çalan rehbere numara kaydetmeden mesaj gönderme işlemini anlattık.

WhatsApp Rehbere Kaydetmeden Mesaj Nasıl Gönderilir?

WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden birine mesaj göndermek için kişiyi rehbere kaydetmek ve ardından mesaj göndermek gereklidir. Bunun nedeni rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar WhatsApp kişileriniz arasında görünmemesinden kaynaklanmaktadır. Tek seferlik mesaj göndereceğiz birine azda olsa vaktinizi alan bu işlemleri yapamamak için rehbere numara kaydetmeye gerek kalmadan WhatsApp mesajı gönderme yollarını anlattık.

Rehberinize numarayı kaydetmeden WhatsApp’tan birine mesaj göndermenin ilk yolu o kişinin size mesaj atmasıdır. Gelin hep birlikte diğer yöntemleri öğrenelim.

1- Link Aracılığıyla Rehbere Kaydetmeden Mesaj Gönderme

Rehbere numara kaydetmeden WhatsApp tan mesaj göndermek için en çok kullanılan yöntem wa.me/numara linkini kullanarak mesaj göndermektir. Bunun için yapmanız gereken tarayıcınıza wa.me/ yazıp mesaj göndermek istediğiniz numarayı yazmanız gerekir.

Örneği: wa.me/ 90555-555-55-55 

Burada dikkat edilmesi gereken numara başında “+” olmadan alan kodu içermelidir. Yukarıdaki örnekte de gördüğünüz gibi 90555-555-55-55 şeklinde yazmalısınız.

Daha sonra adrese git butonuna bastığınızda WhatsApp uygulaması mesaj göndermek istediğiniz numaraya sohbet sekmesi açacaktır. Artık mesajınızı gönderebilirsiniz.

Bu yöntemi hem telefonunuzdan hem bilgisayar tarayıcınızdan kullanabilirsiniz.


2- Uygulama Aracılığıyla Rehbere Kaydetmeden Mesaj Gönderme

Bu yöntem genellikle sık sık WhatsApp’dan rehbere kayıtlı olmayan numaralara mesaj göndermek zorunda olanlar için daha kullanışlı bir özelliktir. Bu tarz uygulamaları bulmak için Android ve İOS mağazanıza ‘tek tıkla sohbet et‘ veya ‘Click to Chat‘ yazarak aratabilirsiniz. Bu tür uygulamalar güvenlik sorumluluğunu kabul etmemektedir.

Bu tür uygulamaları indirdikten sonra telefonunuzda ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi

👉 WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu