Teknoloji

Google Chromecast Nedir? Nasıl Çalışır?

Google Chromecast TV’nize takılır ve Netflix ve YouTube’dan Google Play’e kadar çoklu akış hizmetlerine kolay erişim sağlar. Google Chromecast nedir? Basitçe söylemek gerekirse, video içeriğini doğrudan TV’nize aktarmanın ucuz ve kolay bir yoludur.

Google Chromecast (35 ABD doları), en iyi akış cihazlarından biridir. TV’nize takılır ve Netflix ve YouTube’dan Hulu ve Google Play’e kadar çoklu akış hizmetlerine kolay erişim sağlar. Akıllı telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısından büyük ekranınıza içerik atayabilir veya “yayınlayabilirsiniz”. Ancak Chromecast, Apple TV veya Roku gibi rakip cihazlarla aynı şekilde çalışmaz .Google Chromecast’te hız kazanmak ve sizin için doğru olup olmadığına karar vermek için bu SSS’yi kullanın.

Google Chromecast nedir?

Chromecast, USB kablosuyla (dahil) TV’nizin HDMI bağlantı noktasına taktığınız bir cihazdır. Akıllı telefonunuzu veya bilgisayarınızı uzaktan kumanda olarak kullanarak Netflix , YouTube, Hulu , Google Play Store ve diğer hizmetlerden video içeriğine erişmek için Chromecast’i kullanabilirsiniz . Ayrıca, bir dizüstü bilgisayarda veya masaüstü bilgisayarda Chrome tarayıcısından hemen hemen her türlü içeriği akış için de kullanabilirsiniz .

Chromecast’te hiçbir şey yayınlamıyorsanız, Ortam Modunda güzel masaüstü arka planları yayınlar. Yine de, kalite düşüşünü ve yeni sanatta düşük bir frekansı fark edebilirsiniz. Google , video görüşmeleri ve diğer daha acil içerikler için trafiğe öncelik vererek bant genişliği üzerindeki stresi azaltmak için bu değişiklikleri yaptığını açıkladı.

Chromecast ve Chromecast Ultra arasındaki fark nedir?

İki çeşit Chromecast vardır. Normal Chromecast’in maliyeti 35 ABD dolarıdır ve 1080p’ye kadar içerik yayınlar. Chromecast’in Ultra HDR renk teknolojisi ile 4K kararları up masrafları 70 $ ve kutu yayın içeriği.

Kanal seçimi ve genel işlevsellik açısından, iki cihaz aynıdır. Bununla birlikte, Chromecast Ultra’nın bir Ethernet kablosu için yerleşik bir bağlantı noktasına sahip olduğunu, ancak TV’nize yerleşik bir USB bağlantısı yerine harici bir güç kaynağı gerektirdiğini belirtmek gerekir. Chromecast Ultra’nın Chromecast’e karşı Fire TV ve Roku’ya karşı rekabetinde nasıl durduğunu da görebilirsiniz .

Bir Google Chromecast uzaktan kumandası var mı?

Bir Chromecast Ultra 2’yi çevreleyen haberler, Tayvanlı sertifika ajansı NCC’nin hem yeni bir Chromecast Ultra hem de bu cihaz için bir uzaktan kumandayı onaylaması da dahil olmak üzere ortaya çıkıyor . Ardından, FCC’nin yeni bir Google uzaktan kumandasını onayladığını ve model numarasının, yukarıda belirtilen Chromecast Ultra 2 model numarasına çok benzediğini gördük, bu da iki cihazın ayrı olarak satılacağını gösteriyor.

Bu, telefonun kullanımını tercih eden insanlara söz konusu uzaktan kumandayı zorlamadan “uzaktan kumanda istiyoruz” kitlesine yükseltme seçeneği sunan bir ton mantıklı olacaktır.

İnsanlar neden uzaktan kumanda isteyesin ki? Şahsen, her zaman televizyonumu izlerken telefonumu kullanma dürtüsüyle savaşıyorum, çünkü izlemeye çalıştığım şeyden büyük bir dikkat dağıtıcı.

Google Chromecast nasıl çalışır?

Videoyu cihazınızdan Chromecast’e gönderiyor gibi görünse de, çoğu zaman daha basit bir şey yapıyor. Bağlı cihazınız yalnızca Chromecast’inize ne oynatmak istediğinizi söylüyor ve ardından Chromecast, kendi internet bağlantısını kullanarak bu medyayı yayınlayacak.

Elbette telefonunuzu, tabletinizi veya dizüstü bilgisayarınızın ekranını TV’nize yansıtmak için bir Chromecast de kullanabilirsiniz. Bu, çok daha aktif bir amaç gerektirir, çünkü cihazınız uyku kesilmeden uyku moduna geçirilemez veya kilidi açılamaz.

Google Chromecast uygulaması nerede?

Neredeyse her şeyin bir uygulaması var, ancak özel bir Google Chromecast uygulaması yok. Bunun yerine, etkin Chromecast akışlarınız için denetimlerinizin olduğu Google Home ( Google Play , iOS ) uygulamasını kullanacaksınız .

Her iki platformdaki Google Home widget’ları, duraklatma ve hızlı yönlendirme için ihtiyacınız olan kontrollere kolay erişim için değerlidir, ancak ekran ilerleme çubuğuna dokunduğunuzda uzun filmler ve etkinlikler arasında tarama yapmak çok zor olabilir.

Google Chromecast uzantısı nerede?

Bir Chromecast uzantısı aramak için çok fazla zaman harcadım, ancak Chrome’un Chromecast ile çalışmasını sağlamak için yeni bir şey indirmenize gerek yok.

Menü çubuğunda bir Chromecast düğmesi görmüyorsanız, üst köşedeki üç nokta düğmesini tıklayın ve Yayınla’yı seçin. Ardından, TV’nize video göndermek için mevcut cihazları görebilirsiniz.

Düğmeyi orada tutmak için Cast logosuna sağ tıklayın ve Her zaman göster simgesini seçin.

Google Chromecast’te ne izleyebilirim?

Chromecast’in birçok hizmetten video ve ses içeriğine erişimi vardır. Kapsamlı bir liste olmamasına rağmen, Google bunların çoğunu resmi sitesinde takip eder. Google , Chromecast için yazılım geliştirme kitini piyasaya sürdüğünden beri , yeni uygulamalar sık ​​sık yayılıyor, bu yüzden daha fazla uygulamaya dikkat edin.

Google Chromecast’i sesimle kontrol edebilir miyim?

Evet. Önceden, Chromecast komutlarınızı bir Google Home cihazı üzerinden yönlendirmeniz gerekiyordu, ancak şimdi sesli komutları doğrudan Google Asistan üzerinden verebilirsiniz. Google’ın Chromecast kurulum talimatlarının tamamı vardır , ancak işlevler oldukça açıklayıcıdır. Chromecast’inizi ve telefonunuzu aynı ağa bağlamanız yeterlidir ve birkaç kelime ile TV’nize müzik ve video yayınlayabilirsiniz.

Bir Chromecast ile seyahat edebilir miyim?

Küçük boyutu ve kolay kurulumu nedeniyle Chromecast, sık seyahat edenler için bir nimet gibi görünebilir. Ancak Chromecast, tarayıcı tabanlı oturum açma gerektiren ağlar olan sabit portalları desteklemez. Bu nedenle, Chromecast çoğu otel ve üniversitede çok yararlı değildir. Yine de, Chromecast’inizi yanınıza alıp esir portal olmadan kablosuz bir ağ bulursanız , giriş ayrıntılarını değiştirmek çok zor değildir.

Herhangi bir Chromecast alternatifi var mı?

Evet, ama ne kadar harcamak istediğinize bağlı. 30 dolarlık bir Roku Express  , cihazın tasarımı Chromecast’in bütünü kadar iyi olmasa da, TV’nize içerik akışı yapmanıza izin verecektir.

Bir Apple TV’nin maliyeti 150 $ ‘dır ve Roku kutusu gibi çalışır, ancak iPhone veya iPad’inizden TV’nize de içerik (oyunlar gibi) aktarabilir. PS4 veya Xbox One aracılığıyla içerik akışı da yapabilirsiniz , ancak bu cihazlar yüzlerce dolara mal olur.

Google Stadia, Chromecast ile nasıl çalışır?

Ne zaman Google Stadiaparçalanmaya , şirketin oyun akışı servis, Kasım ayında başlattı Chromecast başlangıçta TV’nizde Stadyumlar oyun oynamak için tek yol olacaktır. (Tabii ki, aracıyı kesip televizyon setinize bir bilgisayar bağlamazsanız.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu