Teknoloji

Google Görsel Arama – Google Görsel Arama Mobil Nasıl Yapılır?

Google Görsel Arama – Google Görsel Arama Mobil Nasıl Yapılır?. Google kullanıcılarına farklı deneyimler sunan Dünya’nın en iyi arama motorlarından biridir. Google kullanıcılarına herhangi bir kelime yazıldıklarında o kelime ile ilgili görsellere ulaşma imkanı sunuyor. Google görsel arama masaüstü bilgisayarda kolaydır.

Google Görsel Arama Mobil Nasıl Yapılır?

Google görsel arama, web’deki görsel olarak benzer görselleri hızlı bir şekilde keşfetmenize yardımcı olan özelliktir. Masaüstünüzden Google Görseller’e bir fotoğraf yükleyin, size diğer web sitelerinde kullanılan ilgili resimleri ve aynı fotoğrafın farklı boyutlarını anında görebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlarda görsel aramak için görseller bölümüne tıklayın ve çıkan ekrana aratmak istediğiniz resmi yükleyin bu arada Google Lens devreye girecektir. Aramak istediğiniz görselin boyutunu, rengini, yılı ve ticari-lisanslı isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Aramaya yaptığınızda istediğiniz görseller listelenecektir.


iPhone Görsel Arama Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunuzdan görsel aramak için Google Chome arama çubuğunda Google Lens’e tıklayın. Aramak istediğiniz görselin linkini veya görseli yükleyin. Aramak isteğiniz görselin özelliklerini seçebilirsiniz. Görselinizin arama sonuçlarını görmek için aşağı doğru kaydırmanız yeterlidir. iPhone’de görsel aramalarını bu şekilde yapabilirsiniz. .


Android Cihazlarda Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Android cihazınızdan görsel aramak için Google Chome tarayıcınıza girin. Ardından aratmak istediğiniz göreli veya linkini yükleyin ve aratın. Görselinizin arama sonuçları listelenecektir. Android cihazınızdan görsel aramalarını bu şekilde yapabilirsiniz.

  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde images.google.com adresine gidin.
  2. Görsel arayın.
  3. Bir görsele dokunun.
  4. Seçtiğiniz görselle ilgili resimleri bulmak için kaydırın.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Google Lens Kullanarak Matematik Sorunları Nasıl Çözülür?

👉 Google Voice’ta Sesli Posta Nasıl Kurulur?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu