Teknoloji

Google Slaytlar Sunumuna Müzik Nasıl Eklenir?

Google Slaytlar Sunumuna Müzik Nasıl Eklenir?. Google Slaytlar, ses dosyalarını desteklemez, ancak videoları tek tek slaytların içine yerleştirme seçeneğiniz vardır. Bu nedenle geçici çözüm basittir video dosyasını bir slayta yerleştirin, görünmez yapın ve otomatik oynatma modunu açın.

Google Slaytlar Sunumuna Müzik Nasıl Eklenir?

Ses dosyalarınızı videoya dönüştürmek için FFmpeg veya Audacity gibi ücretsiz araçları kullanabilirsiniz . Ardından dönüştürülen dosyayı Google Drive’a veya YouTube’a yükleyin. Oynatma herhangi bir videodan önce gösterilen reklamları içermeyeceği için Drive’ı tercih ederim.


Sesi Google Slaytlar’a Yerleştirin

Google Slaytlar’ı açın, Ekle menüsüne gidin ve Video’yu seçin. Burada, dosyayı Google Drive’ınızdan seçebilir veya “URL ile” sekmesine geçip herkese açık herhangi bir YouTube videosunun bağlantısını yapıştırabilirsiniz.


Otomatik Oynatma Modunu Açın

Videonuz artık Google Slaytlar’da gömülü olduğuna göre, videoyu sağ tıklayın ve Video Seçenekleri’ni seçin.

“Sunarken otomatik oynat” yazan ayarı kontrol edin. Senkronize sesli anlatım kullanıyorsanız, videonun başlangıç ​​ve bitiş saatini de değiştirmek isteyebilirsiniz.


Video Oynatıcıyı Gizleyin

Sesin arka planda çalmasını istediğiniz için, videoyu slayttan tamamen gizlemek iyi bir fikir olabilir. Bunu başarmanın iki yolu var.

Video oynatmayı seçebilir, yeniden boyutlandırma tutamaçlarını içe doğru sürükleyerek oynatıcı boyutunun fark edilemeyecek kadar küçük olmasını sağlayabilirsiniz. Daha da iyi bir seçenek, video oynatıcıyı slayt alanının dışına yerleştirmektir, böylece yine slaydın bir parçası olur, ancak sunum sırasında gösterilmez.

Bu kadar.

Google Slayt sunumunuzun bağlantısını almak için Paylaş düğmesini tıklayın. URL’yi / present ile değiştirin düzenleyin ve sunum moduna doğrudan bir bağlantı ekleyin.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Powerpoint Sunumuna Ses Ekleme

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu