Blog

Güney Amerika’daki En İyi Üniversiteler

Güney Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyenler için en iyi üniversiteleri araştırdık. Güney Amerika üniversitelerinde öğretim dili ya Portekizce ya da İspanyolca. İşte Güney Amerikanın En iyi Üniversiteleri

1. São Paulo Üniversitesi

Üniversite, Brezilya’nın en büyük yüksek öğrenim kurumudur ve Güney Amerika’daki en büyüklerden biridir. Şu anda dördü São Paulo’da bulunan 11 kampüste kayıtlı yaklaşık 83.000 öğrenci bulunmaktadır.

Üniversitenin mezunları, dünyanın en büyük şirketlerinin CEO’su olma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. On iki Brezilya devlet başkanı USP’den mezun oldu.

1934 yılında kurulduğunda, üniversite ünlü yabancı profesörlerin ilgisini çekti ve ülkede öğretim ve araştırma için yeni bir standart yarattı.

Tüm akademik disiplinlerde üniversite tarafından 200’den fazla lisans programı ve 200 yüksek lisans programı sunulmaktadır.

Fakültelerine ek olarak, üniversite kampüslerinde dört hastane ve 24 müze ve galeri işletmektedir.


 2. Desarrollo Üniversitesi

DESARROLLO Üniversitesi Şili’de 1990 yılında kurulmuş olan bir nispeten genç bir üniversite. İlk derece işletme dalında verildi. Ertesi yıl mimarlık ve gazetecilik eklendi ve bir hukuk okulu açıldı. Yıllar geçtikçe, üniversite mühendislik, sosyal bilimler ve tıp gibi daha fazla konu sunmaya devam etmiştir.

Üniversitede, yükseköğretim liglerinde ve şampiyonluklarda yarışan öğrencilerin katılabileceği futbol, ​​hokey, voleybol, tenis ve basketbol takımları var.


3. Diego Portales Üniversitesi

Diego Portales Üniversitesi , Şili devlet adamları Diego Portales adını aldı ve 1982’de Şili’de kurulan ilk özel üniversitelerden biriydi.

Başlangıçta üç fakülte ile kuruldu: hukuk fakültesi, idari bilimler fakültesi ve psikoloji fakültesi. Bilgi ve iletişim ve mühendislik bilimleri fakülteleri 1989 yılında birkaç yıl sonra kuruldu. Şimdi toplam sekiz fakültesi var.

Üniversitedeki kütüphane sistemi üç kütüphaneden oluşur: hukuk kütüphanesi, mimarlık, sanat ve tasarım kütüphanesi ve Merkez Kütüphanesi Nicanor Parra. Birlikte 180.000’den fazla cilt tutarlar.

Üniversite, kuzey Santiago’da yeni bir ekonomi kampüsü ve Santiago şehir merkezinde yeni bir merkezi kütüphane inşa ederek kampüsünü genişletmeye devam ediyor.


4. Papalık Javeriana Üniversitesi

Papalık Javeriana Üniversitesi Cali çekirdek Bogota’da üniversite ve başka: Üniversite Kolombiya’da iki sitesi vardır sürekli 1623. beri çalışan, Güney Amerika’nın en eski üniversitelerinden biridir.

Üniversite, Cizvit organizasyonu İsa’nın Dostları’nın kurucusu Francis Xavier’den almıştır. Kıtada örgüt tarafından işletilen 28 üniversiteden biridir.

Üniversitede tıp, mühendislik, teoloji ve mimarlık olmak üzere 19 fakülte bulunmaktadır. Üniversitede sınıf boyutları küçüktür ve öğrencileri tartışmaya ve birbirleriyle etkileşime geçmeye teşvik eder.

İki eski Kolombiya cumhurbaşkanı Javeriana’da çalıştı ve yabancı elçiliklere bağlı birçok diplomat da burada çalıştı. Önemli mezunlar arasında gazeteci María Cristina Caballero ve işadamı Luis Fernando Correa da bulunuyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu