Gündem

Her Dediği Çıkan Kahin Nostradamus 3. Dünya Savaşı İçin Tarih Vermiş!

Daha önce Adolf Hitler'in gelişi, Londra'daki büyük yangını ve John F Kennedy suikastını bilen Nostradamus 3. Dünya savaşı içinde tarih vermiş.

Dünyaca ünlü Fransız kahin Nostradamus Adolf Hitler’in gelişi, Londra’daki büyük yangını ve John F Kennedy suikastını yıllar önceden bilmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Ünlü kahinin ‘Les Prophéties‘ isimli kitabında 3. Dünya savaşı hakkında da bazı kehanetleri vardı. İlk söylediği yıllarda dikkate alınmasa da Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından birçok kişinin aklına Nostradamus’un kehanetleri geldi. İşte Nostradamus’un 3. Dünya savaşı hakkındaki kehanetleri

Nostradamus “Savaş Avrupa’ya Sıçrayacak”

1555 yılında Nostradamus tarafından yazılan Les Prophéties isimli kehanet kitabında yer alan ifadeler sosyal medyanın gündemine yerleşti. Kitapta yer alan ifadelere göre Nostradamus’un 3. Dünya Savaşı için tarih verdiği iddia edildi. Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz akıllara 3. Dünya Savaşı‘nı getirirken, Nostradamus savaş için 2022‘nin bahar ayını işaret etmişti daha önce.

Fransa’da İşgal Edilecek

Nostradamus’un kehanetleri arasında Fransa’yla ilgili de ürküten detaylar var. Nostradamus, 3. Dünya savaşı sonrasında Fransa‘nın doğudan gelen bir güç tarafından işgal edileceğini söylüyor. Diğer yandan Avrupa’da Rus işgalinin çoktan başlamış olduğu gibi söylemler, Nostradamus’un inanılırlığını da artırmış durumda.


Dünya’ya Yaklaşan Meteor Riski

Nostradamus’un 2022 yılına dair kehanetlerinin başında Dünya’ya yaklaşan bir meteor riski bulunuyor. Bilimsel olarak NASA bu olayın gerçekleşmesi için 2021 yılının daha mümkün olduğunu dile getirirken kehanetlerinde ünlü astrolog 2022 senesini işaret etmişti. Kitabında, “Ateş mi görüyorum ki gökten düşecek” ifadelerine yer veren astrologun kehanetleir kimi kesimlere göre doğal afetler olarak yorumlandı.


Ekonomik Çöküş

Nostradamus’un kehanetleri arasında en büyük payı dünyanın ekonomik durumu aldı. 2022 yılında ülkelerin ekonomik anlamda zorluk yaşayacağından söz eden Nostradamus kitabında bu kehaneti, “Başrahipler, keşişler, öğrenecek acemiler yok. Bal mumdan çok daha pahalıya mal olacak. Buğdayın fiyatı çok yüksek. Çaresizlik yemek için yoldaş” sözleriyle anlattı.

Gücü Ele Geçiren Yapay Zeka Robotları

Teknoloji , teknolojik ilerlemelerin önemli bir parçası olan yapay zeka ile yıldan yıla gelişmeye devam ediyor. 450 yıl öncesinde Nostradamus yapay zeka konusunda, “Ay dolunayda yüksek dağın üzerinde, yalnız bir beyni olan yeni bilge bunu görüyor. Ölümsüz olmaya davet edilen öğrencileri tarafından. Gözler güneye. Eller göğüste, bedenler ateşte” cümlelerini kurdu. Nostradamus’un iddiasına göre bilgisayar ve robotlar, bu yılda insanları ele geçirecek ve yavaştan dünyayı yönetmeye başlayacak.


Küresel Isınma

Son yıllardaki iklim durumu göz önüne alındığında belki de sürpriz değil ama Nostradamus küresel ısınma krizini 16. yüzyılda dile getirmişti. Nostradamus, “Baş güneş gibi parıldayan denizi kavuracak. Karadeniz’in yaşayan balıkları hemen hemen kaynayacak. Rodos ve Cenova yarı aç olacak. Onları kesmek için yerel halk çok çalışacak” ifadelerini kullandı.


Büyük Patlama

Nostradamus’a göre 2022 yılında dünyada büyük bir patlama yaşanacak. Bu patlama, iklim ve dünyanın konumundaki değişikliklere neden olacak. Patlama ayrıca sel ve depremlere neden olacak.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu