Teknoloji

Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirmek İçin En İyi 5 Araç

Günümüzün internet trafiğinin çoğu, YouTube’un büyük bir yığın oluşturmasıyla çevrimiçi video akışı geçiriyor. YouTube’a her dakika 400 saatten fazla video içeriği yükleniyor ve YouTube 18-49 demografisinde kablo TV’den bile daha fazla erişime sahip.

Ve sonra Vimeo, Dailymotion, Metacafe, Twitch, vb. Gibi diğer video akışı sitelerini göz önünde bulundurmanız gerekir . Bu çok fazla veri akıyor – ve ISS’niz aylık veri ödeneğini kapsıyorsa , bu video akışı pahalı olabilir. Çözüm, çevrimdışı videoları izlemek için çevrimiçi videoları yakalamak veya indirmek , böylece veri israf etmeden istediğiniz kadar yeniden izlemenize olanak tanır. Çevrimdışı olarak izleyebilmeniz için çevrimiçi web sitelerinden akış videosu yakalamak ve indirmek için en iyi araçlardan bazıları.

1. Video İndirmeHelper

Video İndirme Yardımcısı tarayıcı uzantısı

Mevcut olduğu yerler: Chrome, Firefox.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Instagram, Vimeo, Dailymotion, Lynda, Twitter, Udemy ve diğer yüzlerce site.

Video DownloadHelper, yükleyebileceğiniz en kullanışlı tarayıcı uzantılarından biridir. Yukarıda belirtilen VideoGrabby’den daha da kullanımı kolaydır, ancak olumsuz (bir çeşit) tarayıcınıza yüklemeniz gerektiğidir. Ancak günlük olarak çok sayıda video indirirseniz, Video DownloadHelper kesinlikle buna değer!

Uzantı, tarayıcınızın adres çubuğunun yanına bir düğme ekler. Çevrimiçi bir videoyla her karşılaştığınızda, geçerli sayfadaki herhangi bir videoyu indirmek için düğmeyi tıklamanız yeterlidir.


2. 4K Video İndirici

4K Video Downloader arayüzü

Mevcut olduğu yerler: Windows, Mac, Linux.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Vimeo, Flickr, Dailymotion ve diğer birçok site.

4K Video Downloader en basit ve en basit araçtır. Parçanızda sıfıra yakın bir çaba gerektiren sorunsuz bir seçenek istiyorsanız bunu öneririz.

Çevrimiçi bir videonun URL’sini kopyalayın ve 4K Video Downloader’a yapıştırın. Mevcut her videoyu indirmek için YouTube oynatma listelerine veya YouTube kanallarına bağlantılar yapıştırabilir ve hatta YouTube kanallarına abone olabilir ve yeni videoları kullanıma sunuldukça otomatik olarak indirebilirsiniz. Ek açıklamaları ve altyazıları YouTube videolarına da indirebilirsiniz.

Tabii ki, kaynak video bu çözünürlükte yüklendiği sürece video indirmeleri 8K, 4K, 1080p veya 720p olarak mevcuttur. Videolar MP4, MKV ve FLV formatında indirilebilir. Veya MP3 veya M4A formatlarında yalnızca ses bölümünü indirebilirsiniz.


3. Freemake Video İndirici

Freemake Video Downloader arayüzü

Kullanıldığı yerler: Windows.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, Liveleak, Veoh, Vimeo, Dailymotion ve düzinelerce başka site.

Freemake Video Downloader orada en popüler video indirme araçlarından biridir. Kalite ve format seçenekleri açısından tamamen ücretsiz, kullanımı kolay ve nispeten esnektir. Tek büyük dezavantajı, sadece Windows’ta mevcut olmasıdır.

Videolar AVI, FLV, MKV, MP4 ve WMV gibi birçok formatta indirilebilir. Videolar yalnızca ses bölümünü istiyorsanız MP3 formatında da indirilebilir. Gerçek işlem yalnızca videonun URL’sini gerektirir; yalnızca kopyalayıp yapıştırın.


4. JDownloader

JDownloader 2 arayüzü

Mevcut olduğu yerler: Windows, Mac, Linux.

Desteklenen siteler: Video akışı olan neredeyse tüm siteler .

JDownloader Freemake Video Downloader gibi ama bir bükülme ile. Üzerinde akış videosu bulunan herhangi bir sayfanın URL’sini alırsınız, uygulamaya yapıştırırsınız ve algılayabileceği tüm videolar için sayfayı tarar. Algılanan videolardan hangisini indirmek istediğinizi seçersiniz.

JDownloader ile ilgili güzel bir şey, belirli bir videonun doğrudan URL’sine ihtiyacınız olmamasıdır. Örneğin, beş gömülü video içeren bir MakeUseOf makalesi alın ve hepsi algılanacaktır. Bu, aynı anda birkaç farklı video çekmeyi çok kolaylaştırır.


5. youtube-dl

Mevcut olduğu yerler: Windows, Mac, Linux.

Desteklenen siteler: YouTube, Facebook, HBO, Metacafe, Vimeo, Dailymotion ve diğer binlerce site.

youtube-dl, komut satırını rahatça kullanabilen ileri düzey kullanıcılar için bir araçtır. Grafik arayüzleri tercih ediyorsanız, kendinizi baş ağrısından kurtarın ve yukarıda listelenenlerden birini kullanın.

Ancak komut satırı yardımcı programlarına uygun değilseniz, youtube-dl herhangi bir video indirme aracının en esnekliğini sunar. Önemsiz bir öğrenme eğrisine sahip olacak kadar karmaşıktır, bu nedenle belgeleri okumaya hazırlanın yoksa kaybolacaksınız.

Windows ve Linux için kullanılabilen resmi olmayan bir ön uç kullanıcı arayüzü olan youtube-dl-gui’yi de deneyebilirsiniz .

Özellikler arasında çeşitli video seçimi ve kalite parametreleri, oynatma listesi işleme, indirme hızı sınırı, toplu video indirme, dosyaların otomatik adlandırılması, reklamların eklenmesi (şu anda deneysel) ve altyazıların indirilmesi (YouTube gibi siteler için) bulunmaktadır.


Öğrenci Gündemi’ ni Instagram’dan takip etmek için tıklayınız

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. usta tşk fakat bu tiktok videolarını topluca indirmek için ne kullanmam gerekli yani tek tek öldürür benim istediğim tiktkda kişinin kullanıcı adı ile indirebilmek yardımını rica etsem zahmet olmaz ise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu