Kimdir

İbrahim Türkiş Kimdir, Nereli? İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Türkiş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? İbrahim Türkiş Ne İş yapıyor? Türkiye Geleneksel Güreş Fedarasyonu Başkanı İbrahim Türkiş hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Yeminli Mali Müşavir – Bağımsız Denetçi olan İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

İbrahim Türkiş Kimdir, Nereli?

Yeminli Mali Müşavir ve Türkiye Geleneksel Güreş Fedarasyonu Başkanı İbrahim Türkiş 1968 yılında Antalya‘da doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 55 yaşındadır. İlk ve ortak öğretimini Antalya’nın Elmalı ilçesinde tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Antalya Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İbrahim Türkiş, Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak sektörün önemli firmalarından biri olan Finans Denetim Danışmanlık ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olup ayrıca Corintco İnterface Consultancy’nin ortakları arasındadır.

İyi derecede İngilizce bilen İbrahim Türkiş evli ve iki çocuk babasıdır.


İbrahim Türkiş Hayatı ve Biyografisi

İbrahim Türkiş 1989 yılında Üniversiteden mezun olduktan sonra 1990 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri mesleğine intisap etmiştir. 1994-1997 yılları arasında Vergi Sorunları Dergisi Genel Yayın Yönetmeliği görevini yürütmüştür. 1997 yılında Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki vergi sisteminin uyumlaştırılması çalışması amacıyla T.C. Hükümeti tarafından İngiltere’de görevlendirilmiştir. 2000 yılında Gelirler Baş Kontrolörlüğüne atanmıştır.

Ak Parti’nin kuruluş süreci öncesinde Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda partinin ekonomik, mali ve vergisel programıyla ilgili ön çalışmalarda bulunmuştur.

2001-2002 döneminde Gelirler Kontrolörleri Derneği İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır.

2002 yılında Maliye Bakanlığındaki görevinden ayrılmış ve Yeminli Mali Müşavir olarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır.

Önde gelen ekonomi ve vergi alanına hitap eden dergilerde 60 civarında makalesi yayınlanmıştır.

2005 – 2008 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası iştiraki olan Kalkınma Menkul Değerler A.Ş.’de Denetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

22/05/2009 tarihinden itibaren Maliye Gelirler Kontrolörleri Vakfı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

24., 25. ve 26. T.B.M.M. Genel Seçimlerinde Antalya Ak Parti Milletvekili adayı olmuştur.

2017 yılında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine seçilmiş olup bu göreve devam etmektedir.-

2019 – 2022 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2019 yılında Antalya Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiş olup , 18 Mart 2023 tarihinde yapılan genel kurulda Antalya Vakfı Başkanlığı’na seçilmiştir.

29 Haziran 2022 tarihinde yapılan genel kurul ile Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanlığına seçilmiş olup halen bu görevi devam ettirmektedir.


İbrahim Türkiş: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu