KYK

İlk Defa KYK Burs/Kredi Alacak Öğrencilerin Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

İlk Defa KYK Burs/Kredi Alacak Öğrencilerin Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?. Üniversitelerin önlisans ve lisan eğitimi gören tüm öğrenciler Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencileri verilen KYK Burs ve Kredi alma hakkına sahiptir. Kredi başvuru yapan tüm öğrencilere çıkarken, Burs belirlenen kriterlere uygun olan öğrencilere çıkmaktadır. Kredi geri ödemelidir burs ise karşılıksız (geri ödemesiz) olarak verilmektedir. KYK burs / kredi çıkan öğrenciler taahhütname işlemlerini yaptıktan sonra burs ve kredi almaya hak kazanır. Taahhütname onayını yapmayan öğrenciler burs veya kredi alamazlar.

İlk Defa Burs/Kredi Alacak Öğrencilerin Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında 12 ay boyunca ödeme yapılmaktadır.

KYK burs/kredi ödemeleri T.C kimlik numaralarına göre belirlenen tarihlerde öğrencilerin hesaplarına yatırılır.

TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar için ödeme günü her ayın 6’sında, kimlik numarasının son hanesi 2 olanlara ödemeler ayın 7’sinde, 4 olanlara ayın 8’inde, 6 olanlara ayın 9’unda ve kimlik numarası 8 ile bitenlere burs ve kredi ödemeleri her ayın 10’unda yapılacaktır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Kaç Dersten Kalınca KYK Bursu-Krediye Döner?

👉 KYK Bursu Hangi Durumlarda Neden Kesilir?

👉 Part-Time Sigortalı Çalışırsam KYK Bursum Kesilir mi?

👉 KYK Burs/Kredi Sigortalı İşe Girince Kesilir mi?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu