Teknoloji

İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi 10 Kişi Arama Motoru

İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi 10 Kişi Arama Motoru. Beklenmedik bir yerde biriyle tanıştığınız gibi bize “bu küçük bir dünya” dememizi sağlayan durumlar var. Ancak, uzun süredir kayıp bir arkadaş arıyorsanız veya havaalanında tanıştığınız bir kişi için, dünyanın nihayetinde o kadar küçük olmadığını söylediğimde anlaşabilirsiniz. Neyse ki, hepimizin bildiği gibi, web, cevaplarınızın çoğunu alabileceğiniz bir yerdir . İnsanları aramanıza ve etrafınızdaki ayrıntıları öğrenmenize olanak tanıyan birkaç kişi bulma hizmeti vardır. Aradığınız kişi bulmanın yanı sıra, bir oda arkadaşı ararken veya biriyle çalışmaya başladığınızda, kişi arama web siteleri kullanışlı olabilir. İşte İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi Kişi Arama Motoru.

İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi 10 Kişi Arama Motoru

Ne zaman insanlar arama motoru terimi duymak, zihnimiz çoğunlukla geçmişte bağlı olduğum insanları bulmak için gidiyor. İnsan bulma hizmetleri bu kişileri de bulmanıza yardımcı olsa da, kullanışlı oldukları ve gelecekte size bir ton baş ağrısı ve pişmanlık kazandırabilecekleri çok sayıda gerçek hayat senaryosu vardır.

Örneğin, bir işletmeniz varsa ve çok sayıda uzak çalışanla çalışıyorsanız, önemli ticari ayrıntılar vermeden önce bunlar hakkında bilgi edinmek her zaman iyidir. Kirayı paylaşmak için bir ev arkadaşı arayan bir üniversite öğrencisi olabilirsiniz. Emin olmanız gereken bir şey, kişinin güvene layık olmasıdır. Bir mülk satın almak isteyen ve satıcının iyi bir sicile sahip olduğundan emin olmak isteyen biri olabilirsiniz. Bunun gibi yüzlerce senaryoda, aşağıda bahsettiğimiz kişi arama web siteleri size çok yardımcı olabilir.

Sadece insanların sosyal profilini bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sabıka veya tutuklama kayıtları olup olmadığını size bildirir . Daha hafif terimlerle, bu arama motorları e-posta adreslerini ve telefon numaralarını bulmanıza yardımcı olabilir, böylece bulmak zor biriyle iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak, doğru kullanıldığında, bu listede belirtilen web sitelerini arayan kişiler size çok yardımcı olabilir. Şimdi onların önemini bildiğinize göre, en iyilerine bir göz atalım.

1. Pipl – Kişi Arama

Pipl tartışmasız en popüler kişi arama motorudur ve haklı olarak, neredeyse tüm ülkelerde çalıştığını ve çok doğru sonuçlar sunduğunu düşünüyor . Platform kolayca profesyonel, sosyal ve iletişim bilgileri almanızı sağlar. Kullanıcıları adlarını, e-postalarını, kullanıcı adlarını veya telefon numaralarını kullanarak bulabilirsiniz. Testlerimizde oldukça iyi çalıştı ve sonuçlar oldukça doğru. 10 farklı arkadaşımın isimlerini kullanarak arama yaptım ve 9 tanesini sonuçlarda buldum.

Bunların yedisi ilk beş arama sonucundaydı. Bu aramanın ne kadar doğru olduğu konusunda hala şokum var. Buna herhangi bir sosyal medya hesabı bağlamadığımı, iş e-postamı kullandığımı ve gizli kaldığımı unutmayın. Kişisel kullanım için kullanıyorsanız, bunun tamamen ücretsiz olduğunu da seviyorum. Kurumsal kullanıcılar için aylık 99 ABD dolarıdır ve bu da aylık 200 aramaya erişmelerini sağlar. Genel olarak, ben şu anda piyasadaki en iyi insanlar bulma hizmetleri değilse en iyi biri olarak bulundu.

Ziyaret et

Not: Sonuçları görmek için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir.


2. BeenVerified – Kişi Arama

BeenVerified, diğer kişilerin bulma hizmetlerine karşı öne çıkan basitliği ve özellik seti sayesinde kişisel arama yapan kişilerin web sitelerinde arama yapıyor. BeenVerified ile adları, e-posta adresini, telefon numaralarını veya konumu kullanarak arama yapabilirsiniz. Platform , sosyal medya hesapları, resimler, arkadaşlar ve bağlantılar , profesyonel kayıtlar, adres geçmişi, arka plan kayıtları gibi beklediğiniz tüm ayrıntıları size sunar .

İken temel ayrıntılar sadece kaydolarak kontrol edilebilir , BeenVerified bir hesap için size sabıka kaydı, mahkeme kayıtları ve benzeri birinin arka plan üzerinde tam bir rapor isterseniz daha, bir almak zorunda kalacak üyelik , 5 gün için (1 $ Deneme). BeenVerified size dünyanın her yerinden insanların ayrıntılarını getiriyor, ancak bazı özellikler ABD ile sınırlı olabilir. Bir web sitesi olarak ve Android ( ücretsiz ) ve iOS ( ücretsiz ) için bir mobil uygulama olarak mevcuttur .

Ziyaret et


3. Whitepages – Find People – Kişileri, Telefon Numaralarını, Adresleri ve Daha Fazlasını Bulun

Whitepages sayfalar bir kişi bulma hizmetinden çok daha fazlasıdır. Sadece sosyal veya profesyonel bilgilerden fazlasını almak isteyen kullanıcılar için harika bir araçtır . Web sitesi size kişi, adresler, mülkler, mahkeme ve adli sicil kayıtları, haciz ve kararlar ve daha fazlası gibi bilgileri içeren bir kişi hakkında ayrıntılı arka plan raporları sunar. Sadece bir kişiyi bulmak istiyorsanız, aile üyeleri ve ortakları, mevcut iletişim bilgileri vb. Hakkında bilgi sunduğu için Whitepages hala mükemmel bir hizmettir. Ad ve konum, telefon numarası, adres veya işletme kullanan bir kişi bulabilirsiniz. Evet, çok güçlü bir araç . Ayrıca hareket halindeyken arama yapmak için hem Android ( ücretsiz ) hem de iOS ( ücretsiz ) uygulamalarına sahip olursunuz .

Telefon numarası, adres, aile üyeleri, konumlar vb. Gibi ayrıntılar ücretsiz olarak kullanılabilirken, tam bir arka plan raporu istiyorsanız, aylık aboneliği 19,95 $ / ay’dan başlamanız gerekir . Ayrıca, web sitesinin premium servisi, ABD’de sadece en iyi şekilde çalıştığı için kullanılabilir. Hindistan’daki veriler söz konusu olduğunda Pipl kadar iyi değil, çünkü test sonuçlarım öncekiyle aldığım kadar iyi değildi.

Ziyaret et


4. Spokeo – İnsanları Arayın

Spokeo, beyaz sayfa listelerinden, genel kayıtlardan ve sosyal ağlardan ayrıntıları gösteren başka bir popüler kişi arama motorudur. Spokeo’daki kişileri ad, e-posta adresi, telefon bilgileri veya konum bilgilerini kullanarak arayabilirsiniz. Sonuçlar 60’tan fazla sosyal ağ, fotoğraf ve çevrimiçi profiller, tanışma site profilleri vb ayrıntılarını içerir. Ayrıca, Spokeo genellikle arama motorlarının kaçırdığı sonuçları almak için tescilli derin web teknolojisini kullandığını iddia eder .

Hizmet ayrıca aylık 4,95 $ ‘dan başlayan ücretli bir aboneliğe sahiptir . Ancak, aboneliği satın almadan önce yalnızca ABD’de çalıştığını unutmayın. Yani, bunu ABD dışında kullanabilirsiniz, ancak sonuçları ABD tabanlıdır. Bu yüzden, herhangi bir VPN kullanmadan hizmeti kullanabilmeme rağmen, ABD’de yaşamadıkları için hiçbir arkadaşımı bulamadım. Ancak orada yaşayan kuzen kardeşimi bulabildim. ABD’deki kişileri arıyorsanız, bu kullanabileceğiniz en iyi kişi bulma hizmetlerinden biridir.

Ziyaret et


5. PeekYou – Aile, Eski Arkadaşlar, Sınıf Arkadaşlarınızı Bulun

PeekYou, sosyal medya hesapları, web profilleri, e-posta adresleri, iletişim bilgileri ve diğer herkese açık kayıtlarına dayanarak size bir kişi hakkında bilgi getiren birkaç ücretsiz kişi arama motorundan biridir . Ayrıca, 60’tan fazla web sitesinden, haber kaynağından, ana sayfadan, blog platformundan ve diğer birçok kaynaktan sonuçlar elde etmek için patentli teknolojisini kullanır . İsimleri, konumu, web kullanıcı adını veya ters telefon aramasını kullanarak kişileri arayabilirsiniz. ABD’de ikamet eden birini ararken web sitesi en iyi şekilde çalışsa da, küresel bir arama yaparken de iyi çalışır .

Bunu birkaç arama ile test ettim ve sonuçlar umduğum gibi örnek olmasa da, onlar da kötü değildi. Ayrıca, tüm ayrıntıları ücretsiz olarak alıyorsunuz, bu yüzden şikayet etme hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Bu kişi arama web sitesini kullanın ve sizin için olup olmadığını görün.

Ziyaret et


6. Intelius – Kişi Arama

Intelius, sizi birçok cephede ele alan bir insan bulma hizmetidir. Her zamanki kişi arama ayrıntıları, e-posta araması, sosyal ağ araması, mülk kayıtları, arka plan kontrolü, adli sicil kaydı veya geriye doğru arama olsun. Intelius’un sağlam veritabanı sayesinde sonuçlar da harika . Bununla birlikte, Intelius’un dezavantajları, ücretsiz olmaması ve sonuçların sadece ABD için sunulmasıdır.

Kişi arama raporu, kişi arama raporu artı (e-posta arama ve sosyal ağ dahil) ve arka plan raporu için aylık 19,95 ABD dolarından başlayan farklı abonelikler vardır . Ancak, ilk ay% 50 indirim, bu yüzden bir ay boyunca 9,95 $ için esas alabilirsiniz.

Ziyaret et


7. Facebook – Sosyal Profiller Üzerinden Kişi Arama

Muhtemelen, Facebook’ta bir kişi bulamadığınızda kişi arama hizmetleri arıyorsunuz. Facebook aramasında bildiğinizden çok daha fazlası var. Örneğin, Grafik Arama özelliği sayesinde, insanları çalıştıkları yere, ilgi alanlarına, konuma, bulundukları yerlere vb. Göre arayabilirsiniz. Facebook’ta Grafik Arama , doğal dil sorgularına sonuç sunmak için tasarlanmıştır. Hatta aramaları çeşitli seçeneklerle filtrelemenize olanak tanıyan ” Arkadaş Bul ” özelliği aracılığıyla da insanları arayabilirsiniz . Genel olarak, Facebook gerçekten iyi bir insan bulucu ve küresel olarak insanları aramak için harika seçeneklerden biridir.

Ziyaret et


8. LinkedIn – Profesyonel Profiller ve Çalışma Geçmişi

İnsanları profesyonel bilgileriyle aramak istiyorsanız , LinkedIn var olan en iyi seçenektir. Microsoft’un sahibi olduğu hizmet, herkesin farkında olmadığı bazı harika arama özelliklerine sahiptir. Sen olabilir , adlar ve konumu ile belirli anahtar kelimeler için arama Boolean aramalarını kullanmaya ve daha fazlası. LinkedIn arama sayfasında, aramanızı daraltmak için filtreler kullanmanızı sağlayan çok kullanışlı bir kenar çubuğu da bulunur. Bu nedenle, profesyonel bir toplantıda tanıştığınız bir kişiyi arıyorsanız, LinkedIn onu kolayca bulmanıza yardımcı olmalıdır.

Ziyaret et


9. Mylife – Arka Plan Raporları

Bu listedeki diğer kullanıcıların web sitelerini ve hizmetlerini aramasının aksine, Mylife web’deki arka plan raporlarınızı düzeltmenize, izlemenize ve geliştirmenize olanak tanır . Bu yüzden, etrafınıza yayılmanız. hakkında yanlış bilgilerden endişe ediyorsanız, Mylife tam size göre. Yalnızca ABD’de arama hizmeti size telefon numarası, adres, e-posta adresi, iş geçmişi, eğitim, siyasi parti, görüş ve görüşler, ilgi alanları, akrabalar ve sosyal profiller gibi ayrıntılar içeren sonuçlar getirir. İyi olan şey, tüm detayları ücretsiz olarak alabilmenizdir, ancak kaydolmanız gerekecektir . Daha sonra istediğiniz bilgileri düzenlemeyi veya kaldırmayı seçebilirsiniz. Böylece, Mylife düzeltme için tasarlanırken, bir kişinin etrafındaki ayrıntıları almak için de kullanabilirsiniz.

Ziyaret et


10. Google Arama ve Ters Görsel Arama

Google Arama gerçekten bir insan arama motoru olarak pazarlanmayabilir, ancak işi oldukça iyi yapabilir. Konum, iş, ilgi alanları vb. Gibi belirli anahtar kelimelere sahip isimleri kullanan kişileri arayabilirsiniz. Ters telefon numarası araması da yapabilirsiniz ve kişinin bir fotoğrafınız varsa, aradığınız kişiyi bulmak için ters resim araması da yapabilirsiniz. istemek. Ayrıca Google, aramanızı kolayca daraltabileceğiniz zaman, ülke ve gelişmiş bir arama sayfası için filtreler gibi çeşitli araçlar sunar.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İstediğiniz Kişiyi Bulmak için En İyi 6 Kişi Arama Motoru

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu