Sosyal Medya

Instagram Hesabım Çalındı Formu Linki 2024

Instagram Hesabım Çalındı Formu Linki 2024. Organik takipçiye sahip olan sayfalar farklı yöntemlerle çalınarak kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılmaktadır. Çalınan hesapların hemen e-mail adresi ve telefon numarası değiştirilerek normal yöntemlerle geri almanız engellenir. Bu tarz durumlarda hesabınızı kurtarmanın tek yolu Instagram’a hesabım çalındı formu doldurup hesabınızı geri talep etmektir.

Instagram Hesabım Çalındı Formu Linki 2024

İlk olarak yapılması gereken masa üstünden aşağıda verilmiş olan linke girmek ve sonrasında karşınıza çıkan soruları doğru şekilde cevaplamak bu çok önemlidir.

Öncelikle linke giriş yapınız:

  1. Adım: Bu hesap bir işletmeyi, ürünü ya da hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Bu soruya vereceğiniz cevap ‘’hayır’’ olmalıdır.
  2. Adım: Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? Bu bölümün eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekiyor.
  3. Adım: Instagram kullanıcı adınız? Bu kısım Instagram’ın sizi bularak yardımcı olabilmesi adına önemlidir. Doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
  4. Adım: E-posta adresiniz? Hesabınızı silme işlemini gerçekleştirmeden önce giriş yaparken hangi e-posta adresini kullanıyorsanız onu girmeniz gerekir.
  5. Adım: Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Bu soruya vereceğiniz yanıt Türkiye olmalıdır. Sorulan tüm sorulara doğru cevap verdikten sonra işlem tamamdır. Fakat Instagram bu bilgilerin ardından, sizden ekstra bilgiler isteyecektir.

İlk bilgi, istenilen bilgileri doldurduktan sonra, yazmış olduğunuz e-posta adresine bir iletilecektir. E-posta adresinize gönderilmiş olan iletide sizden İngilizce yazılmış olan bir bilgi talep edilecek. E-postanıza gelmiş olan bu ileti içinde Instagram, size bir sayı gönderecektir.

E-posta sonrası yapmanız gereken: Beyaz renkteki bir A4 kağıdına, e-posta adresine gelmiş olan sayıyı büyük ve okunaklı bir biçimde yazmaktır. Ardından yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafı öz çekim olarak çekmeniz gerekiyor. A4 kağıdının fotoğrafını çekin. Selfie fotoğraf ve A4 fotoğrafını beraber, Instagram tarafından size gönderilmiş olan maile yanıt olarak göndermeniz gerekiyor. Yanıtlama yazısının Türkçe olmaması durumunda ‘’Reply’’ dedikten sonra aynı şekilde iki fotoğrafı yükleyerek gönderin. Bundan sonra yapacağınız tek şey beklemektir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram “İşlem Engellendi” Hatası Çözümü 

👉 Instagram Profilime Kim Baktı Ücretsiz Uygulamalar 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu