Sosyal Medya

Instagram Kalıcı Hesap Silme Linki 2024 – Instagram Kalıcı Hesap Silme Kaç Gün Sürer?

Instagram Kalıcı Hesap Silme Linki 2024 – Instagram Kalıcı Hesap Silme Kaç Gün Sürer?. Instagram kullanıcıları farklı nedenlerden dolayı Instagram hesaplarını silmek isteyebiliyor. Bu tarz durumlarda bazı kullanıcılar direk uygulamayı Telefonundan silebiliyor.

Instangram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabını farklı nedenlerden silmek isteyen kullanıcılar en çok yaptığı hata cihazlarından Instagram uygulamasını kaldırıp hesaplarını sildiklerini düşünmeleridir. Telefonunuzdan Instagram uygulamasını kaldırdığınızda Instagram hesabınız ayını şekilde kalmaktadır.

Instagram hesabını silmek için Instagram hesabınızın ayarlar kısmına girerek en altta bulunan hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.


Instagram Hesabınız Silmeden Önce Verilerinizi İndirin

Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde hesabınızda bulunan tüm fotoğraf, video, beğenileriniz, yorumlarınız ve takipçileriniz olmak üzere hesabınızı ve içindeki her şeyi siler. Instagram hesabınızı silmeden önce Instagram verilerinizi indirebilirsiniz. Pişman olup tekrar Instagram hesabınızı açmak istediğinizde fotoğraflarınızı ve videolarını tekrar yükleyebilirsiniz.

Instagram verilerinizi indirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki profil simgesini seçin.

→ Sağ üst köşedeki menü ve ardından alttaki Ayarları seçin.

Güvenlik’i seçin ,  ardından Verileri İndir seçeneğini tıklayın.

E-posta adresinizi girin ve İndirme İste’ye tıklayın.

48 saat içinde Instagram, profilinizin eksiksiz bir dosyasını verdiğiniz e-posta adresine e-postayla gönderir. E-posta, fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi ve gelecekte erişmeniz gerekebilecek her şeyi içerir.


Instagram Kalıcı Hesap Silme Linki 2024 Nedir?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silme işlemi için Android, iPhone ve masaüstünden ”Hesap Sil” sayfasına giderek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Instagram hesabınızı sildiğinizde profilinizde bulunan fotoğraf, video, takipçilerinize ait tüm veriler tamamen silinir ve geri alma şansınız yoktur. Ayrıca Instagrama’ tekrar dönmeyi düşündüğünüzde kullanıcı adınızı tekrar bulamayabilirsiniz. Istagram hesabınızı sildiğiniz sistem hesabınızı 28 gün boyunca görünme yapar. Instagram’ın hesabınızı 28 gün bekletmesinin nedeni kararınızı değiştirirseniz tekrar girdiğinizde kaldığınız yerden devam edebilmenizi sağlamaktır.

Instagram Hesap Silme Linki İçin Tıklayınız

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada aşağıdaki adımları izleyerek kalıcı olarak Instagram hesabınızı silebilirsiniz.

1-  Instagram kalıcı hesap silme sayfasını gidin. Hesabınız açık değilse giriş yapmanız gerekecektir.

2- Karşınıza ‘hesabı sil’ sayfası çıkacaktır. Bu sayfada (kullanıcı adı) hesabı neden silmek istiyorsun? sorusu ile karşılaşacaksınız. Bir neden sunmak istemiyorsanız “Başka bir şey” olarak seçim yapın.

3- Şifre alanına şifrenizi girin ve “Sil” butonuna tıklayın.

Instagram kalıcı olarak hesap hesap silme işlemi bu kadar.


Instagram Kalıcı Hesap Silme Kaç Gün Sürer?

Instagram hesabınızı silme işlemi gerçekleştirdiğinizde hesabınız görünmez hale gelir ve isminizi aratanlar ‘kullanıcı bulunamadı’ uyarısı ile karşılaşır. Instagram hesabınız 28 gün sonra silinir ve kimse tarafından görünmez. Instagram veri politikası sunucuların verilerinizi 90 gün boyunca saklayacağını belirtiyor.


Instagram Hesabınıza 29 Gün Sonra Hesabımı Geri Almanın Bir Yolu Var mı?

Instagram hesabınızı silme işlemi başlattıktan 28 gün sonra verileriniz tamamen silinir. Ancak Instagram veri politikası sunucuları verilerinizi 90 gün gün boyunca sakladığını belirtiyor. 29. günden itibaren normal şartlarda Instagram hesabınızı geri almanın bir yolu yoktur. Ama bir ihtimal olarak 90 gün içinde Instagram’a hesabınızın saldırıya uğradığını bildirerek ve başkaları tarafından kapatıldığını belirterek geri alabilme şansınız olabiliyor. Ama bu yola pek güvenmenizi tavsiye etmiyoruz.

Aşağıdaki adımları izleyerek bu yolu deneyebilirsiniz:

  1. İlk olarak, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yazın ve Instagram’ın Oturum açma konusunda yardım al seçeneğine tıklayın.
  2. Buradan, Oturum açma sorunu’nu seçin .
  3. Kurtarmak istediğiniz hesabın türünü seçmek de dahil olmak üzere istemleri izleyin, ardından devam etmek için Hesabım saldırıya uğradı’yı seçin .
  4. Ardından, deneyiminiz hakkında daha fazla bilgi edinin’i seçin.
  5. Formları doldurduğunuzda Instagram birkaç saat içinde size bir e-posta gönderecektir. Bunun işe yaraması için sonunda bu hesaba yüklediğiniz resimler, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve doğrulama kodu gibi bazı doğrulamalar sağlamanız gerekecektir.

Instagram hesabınızı silmeyle ilgili her hangi bir sorunla karşılaşırsanız yorumlarda bizimler paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki 2024

👉 “Instagram’a Giriş Yapamıyorum” Sorunu ve Çözüm Yolları 

👉 Instagram ile Nasıl İletişime Geçilir?

👉 Instagram “İşlem Engellendi” Hatası Çözümü 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu