Teknoloji

İnterneti Hızlandırmanın 6 Yolu

İnterneti Hızlandırmanın 6 Yolu. İnternet bağlantınız zayıfsa, bunun birkaç nedeni olabilir. İnterneti hızlandırmanın en iyi yollarını keşfettik. Bazen modemi açıp kapatmak bile İnternet hızını artırır. Bu yazıda size İnternet’i nasıl hızlandıracağınızı göstereceğiz.

İnterneti Hızlandırmanın 6 Yolu

Film izlerken, çalışırken veya oyun oynarken internet bağlantınız zayıfsa , bunun birkaç nedeni olabilir. İnternet hızınızı ölçmek için  speedtest.net’i  kullanabilirsiniz.

WiFi bağlantınızı hızlandırmanın en iyi yollarını araştırdık. Bu 6 yöntem aşağıdaki gibidir.

1. Modemi Doğru Yere Yerleştirin

Modemin konumu İnternetin hızını etkiler. Modem yerinde ise, internet zayıflayacaktır. Modem evin ortasına ve yüksek bir yere yerleştirilmelidir. Ancak sinyal evin herhangi bir noktasına ulaşabilir.


2. Sinyal Dalgalarını Engelleyen Cihazları Modemin Yakınına Yerleştirmeyin

Modemin etrafına mikrodalga fırın, masaüstü telefon ve LED ışıklar gibi nesneler koymayın. Bu tür cihazlar modemin sinyal dalgalarını engeller. Modemi, dolap veya kutu gibi nesnelerin üzerine yerleştirmeyin. Modeminizin antenleri varsa bunları taşıyarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.


3. WiFi’nizi Koruyun ve Şifrenizi Sık Sık Değiştirin

Karmaşık ve WPA2 güvenli parolalar kullanın . Sık sık şifre değişiklikleri internet hızınızı biraz artırabilir.


4. WiFi Kanalını Değiştirin

İnterneti komşunuzla paylaşırsanız, kanallarınızla sorun yaşayabilirsiniz. Bu ikiniz için interneti zayıflatacaktır. Network Analyzer Lite ve WiFi Analyzer gibi uygulamalarla ağınızı analiz edin. Ardından en az erişilebilir kanalı seçin.


5. Kullanmadığınız Uygulamaları Kapatın

İnterneti artırmanın bir başka yolu da Skype, Windows güncellemeleri, Steam ve Discard gibi arka planda çalışan uygulamaları kapatmaktır. Bu tür uygulamalar arka planda çalışır ve İnternetin hızını düşürür. Bilgisayarınızdaki görev yöneticisini açarak veya uygulamaları kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Telefonu da aynı şekilde kapatmanız gerekiyor.


6. Modemi Açın ve Kapatın

Bunun bir yolu, modemi açıp kapatmaktır. Bu, modemin belleğini silmeye ve yenilemeye yarar. Bazen bu yöntem sorunu çözer.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

👉 İnternet Hızını Artırmak İçin En İyi 10 İPhone Uygulaması

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu