Bilgi Arşivi

İstanbul Florya Akvaryum Giriş Ücreti 2024 – İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri

İstanbul Florya Akvaryum Giriş Ücreti 2024 – İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri. Dünyanın en büyük tematik akvaryumları arasında yer alan İstanbul Florya Akvaryum Giriş Ücreti en çok  merak edilenler arasında yer alıyor. İstanbul Akvaryum ziyaret etmek isteyenler Müze Kart Geçerli mi? aile paketi ve Florya Akvaryum engelli indirimi var mı? araştırıyor. Gelin birlikte İstanbul Akvaryum hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti 2024

Dünyaca ünlenen ve en büyük Akvaryumlar listesinde yer alan Florya’da bulunan İstanbul Akvaryum, ziyaret etmek isteyenler tarafından 2024 yılı giriş ücretleri merak ediliyor. 2011 de açılan İstanbul Akvaryum, Florya semtindeki Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alan ve dünyanın en büyük tematik akvaryumları arasında gösterilmekte. Su altı yaşamını ve içerisinde bulunan binlerce çeşit deniz canlısını yakından görmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat haline gelen İstanbul Akvaryum Nerede? merak edilenler arasında. Yazımızın devamında İstanbul Akvaryum hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz…

Su altı meraklıları için cazip bir yer olan İstanbul Akvaryum, Türkiye’nin ilk kutup penguenlerine, kum kaplanı köpekbalığına ve kırmızı karınlı piranasına ev sahipliği yapıyor. İstanbul Akvaryum magnet, kupa gibi hediyelik eşyaların bulunduğu bir de online mağazaya sahip. Bununla birlikte; gezi güzergahı, temalandırması, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle 17 bin deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Karadeniz’den Pasifik’e uzanan 17 tema ve 1 yağmur ormanından oluşan İstanbul Akvaryum, dünya denizlerinde yaşayan balık türlerini barındırıyor.

2024 FLORYA İSTANBUL AKVARYUM GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ

  • Yetişkin: 375 TL
  • Öğrenci (2–18  Yaş arası): 325 TL
  • Öğretmen, Gazi, Engelli, 65 Yaş Üstü: 325 TL
  • 0–24 ay: Ücretsiz

İstanbul Akvaryum Ziyaret Saatleri

Bulunduğu alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özelliklerine göre oluşturulan temalarda bu özelliklere uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. İstanbul Akvaryum’daki 17 tema ses ve ışıklandırma sistemleriyle de destekleniyor. İstanbul Akvaryum’da dünyanın en tehlikeli canlılarından 2,5 metrelik tehlikeli anakonda, köpekbalıkları, vatozlar, piranalar ve daha birçok değişik deniz ve kara canlısını görebilirsiniz.

Ana tank içerisinde yaşayan ve akvaryumun en büyük canlısı olan Limon Köpekbalığı, Karadeniz bölümünde görebileceğiniz dinozorlardan beri günümüze gelen nadir balık türü Rus mersinleri, zehirli deniz canlıları anemonların içinde yaşayabilen palyaço balıklarını da görebilirsiniz. İstanbul akvaryum ziyaret etmek için online aldığınız biletiniz ile ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Aşağıda İstanbul Akvaryum Ücretsiz servis güzergahları 2023 ve saatlerini görebilirsiniz. İstanbul Akvaryum ziyaret saatleri sabah 10:00 ile akşam 20:00 saatleri arasındadır. Florya’daki İstanbul Akvaryum haftanın her günü ziyarete açıktır.


İstanbul Akvaryum’ da Neler Var?

Bulunduğu alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özelliklerine göre oluşturulan temalarda bu özelliklere uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. İstanbul Akvaryum’daki 17 tema ses ve ışıklandırma sistemleriyle de destekleniyor. İstanbul Akvaryum’da dünyanın en tehlikeli canlılarından 2,5 metrelik tehlikeli anakonda, köpekbalıkları, vatozlar, piranalar ve daha birçok değişik deniz ve kara canlısını görebilirsiniz.

Ana tank içerisinde yaşayan ve akvaryumun en büyük canlısı olan Limon Köpekbalığı, Karadeniz bölümünde görebileceğiniz dinozorlardan beri günümüze gelen nadir balık türü Rus mersinleri, zehirli deniz canlıları anemonların içinde yaşayabilen palyaço balıklarını da görebilirsiniz. İstanbul Akvaryum’da cinsiyet değiştirebilen orfozları ve 7 dakika boyunca su altında kalabilen doğal ortamlarında yaşayan Gentoo Penguenleri’ni de görme şansı bulabilirsiniz.

Sıcaklığı, nem oranı, birbirinden farklı canlı çeşidi, rengarenk ve küçük zehirli kurbağalar, dünyanın en küçük timsah türü cüce kaymanların yer aldığı yağmur ormanı da oldukça etkileyici. Amazon’un atmosferini yaşatan yağmur ormanındaki tüm bitkiler Kosta Rika’dan getirilmiş.


İstanbul Akvaryum Dalış Deneyimi

4 bin metreküp su kapasitesine sahip, içinde 5 bin canlının yaşadığı ana tank içerisinde köpekbalıkları ve vatozlar ile birlikte dalış yapılabiliyor. İstanbul Akvaryum’da, 30 dakikalık dalış aktivitesi sonrasında katılımcılara İstanbul Akvaryum dalış sertifikası veriliyor.

Dalış Brövesi almak isteyenler için ise İstanbul Akvaryum bünyesinde Scuba Dalış Eğitimi de veriliyor. Başlangıç eğitimine katılım için tek koşul yüzme bilmek.


İstanbul Akvaryum Balık Besleme Seansları

Dünyanın en büyük tematik akvaryumlarından İstanbul Akvaryum’da her gün gerçekleştirilen balık besleme seanslarına katılmak da mümkün. Uzman akvaristlerin, akvaryumdaki canlıları besledikler şovu Orta Atlantik alanında yer alan tünelden, Batı Atlantik alanında yer alan ana akrilikten ve Panama alanında yer alan yarım tünelden ziyaretçiler de izleyebiliyor.

Balık besleme seanlarının saatleri her gün yapılan anonslarla ziyaretçilere duyuruluyor. İstanbul Akvaryum özellikle bu hizmetiyle çocuklar için gezilecek eğlenceli yerler arasında en üstlerde yer alıyor.Ana tanktaki zebra köpekbalıkları, vatozlar, orfozlar, gitar köpekbalıkları ve diğer canlıların beslemesi pazartesi günleri hariç her gün saat 11.00’de; Panama tünelinin önünde gerçekleştirilirken, köpekbalıklarıyla dalışın yapıldığı günlerde ise beslenme 10:30’da gerçekleştiriliyor.

Kum kaplanı köpekbalıkları ise Batı Atlantik ana paneli önünde çarşamba ve pazar günleri saat 14:30’da, Amazon Yağmur Ormanı’nda yer alan kayman timsahları da her cumartesi günleri saat 16:00’da besleniyor


İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir?

Florya Bakırköy’e bağlı bir semt. Buraya Kara ve demir yolu kullanarak ulaşmak mümkün.

  • E5 Karayolu; üzerinden geliyorsanız, Ataköy sahil yolu veya Bakırköy sahil yoluna girip Florya tabelalarını takip etmeniz halinde kolaylıkla İstanbul akvaryuma ulaşırsınız.
  • Metrobüsle; Beşyol durağında indikten sonra Florya bulunan minibüslere binerekde ulaşabilirsiniz. Buraya en yakın Sefaköy, Florya-Bağlar, Cennet Mah. metrobüs durakları bulunuyor.
  • İETT Otobüsleri ile; BN1 Halkalı – Eminönü, BN2 Küçükçekmece – Eminönü, BN3 Halkalı – Yenikapı, 73Y Yenibosna Metro-Akvaryum, 73B Florya – Bakırköy ve 73F Florya – Taksim hattını kullanabilirsiniz.
  • Marmaray ile; Florya Akvaryum durağında inerek akvaryuma gidebilirsiniz.
  • Havaalanından taksiyle İstanbul Akvaryum sadece 5 dakika sürüyor.


İstanbul Florya Akvaryum Müze Kart Geçerli mi?

İstanbul Akvaryum’da müze kart genel olarak geçmiyor. Sadece Müzekart+ sahibi iseniz %  kaç indirim ile bilet alabiliyorsunuz burası ve birkaç yer için.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Galataport Giriş Ücreti 2024

👉 Müze Kart Nereden Alınır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu