KPSS

KPSS Çalışma Programı 2024: 90 Almak İsteyenler İçin Etkili PDF

KPSS Çalışma Programı 2024: 90 Almak İsteyenler İçin Etkili PDF. Gün geçtikçe daha çok zorlaşan ve daha çok adayın girdiği KPSS sınavında artık sistematik sistematik olanlar başarılı olabiliyor. Üniversite mezunlarının artması, özel sektörde az ücret ödenmesi artık devlet kadrolarına taleplerin aşırı derecede artmasına neden oldu.

KPSS Ders Çalışma Programı 2024

KPSS Lisans veya Önlisans sınavına girmeye karar verdiğinizde ilk olarak kendinize hedef puan koymalısınız. Hedeflediğiniz puana ulaşmak için kendinize evde disiplin içinde uyabileceğiniz bir ders çalışma programı belirlemelisiniz. Bu makalemizde paylaşacağımız ders çalışma programı Polislik, Askeriye, PTT, Adalet Bakanlığı ve KPSS barajı isteyenler için hazırlanmıştır. Merkezi atamadan 90 puan üzeri almak isteyenler için uygun değildir.

Program, 4 hafta olarak hazırlanmıştır. Her gün için konular belirlenmiş olup hangi gün hangi konuyu çalışacağınız İsteğinize göre konularda düzenleme yapabilirsiniz. Bir derse, her gün için bir ila beş konu arasında konu sayısı verilmiştir. Sınavda bazı konulardan diğerlerine oranla daha fazla sayıda soru Sizler o konuları çal ışırken daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken diğer konularınızı gelecek günlerde telafi etmek kaydıyla programda esneklik gösterebilirsiniz. Son olarak unutmayın ki sınava en yakın sorular çıkmış sorulardır. Tüm konularınız bittikten geçtiğimiz yılın çıkmış sorularını en az bir defa çözmeniz size katkı sağlayacaktır.

Türkçe

 • Türkçe testi 30 sorudan oluşmaktadır.
 • Türkçe konularını dilerseniz konu anlatımlarından dilerseniz video konu anlatımlarından takip
 • Türkçe için hangi konuyu çalışırsanız çalışın günlük yirmi paragraf sorusu çözmeyi ihmal
 • Unutmayın ki KPSS’de en çok soru paragraftan gelmektedir bu yüzden en okuduğunu anlama becerinizin gelişmiş olması Bunu da düzenli kitap, makale okuyarak geliştirebilirsiniz.

Matematik-Geometri

 • Matematik-Geometri testi 27 soru matematik, 3 soru geometri olarak toplam 30 sorudan oluşmaktadır.
 • Matematik herkesin korkulu rüyası fakat temeli iyi atıldığında gerisi çorap söküğü gibi Bu yüzden ilk konuları gereğinden fazla önem vermenizi öneriyorum.
 • Matematik için problemler en çok soru çıkan konu olmakla birlikte kendi içinde özel konulara ayrılıyor. Problemler konusunu çalışırken programda esneklik gösterebilirsiniz.
 • Yanlış yaptığınız soruları boş bir deftere yapıştırın ve çözümlerine bakmadan soruları çözmeye çalışın. Bu yol netlerinizi artırmada büyük fayda sağlayacaktır.
 • Geometriyi çoğu öğrenci zor ve soru sayısı az diye çalışmaz fakat puan açısından getirisi en yüksek derslerdendir.

Tarih

 • Tarih testi 27 sorudan oluşmaktadır.
 • KPSS Tarih bilgi ağırlıklı çıkmaktadır. Bundan dolayı aralıklı tekrar büyük önem arz etmektedir. Yorum ağırlıklı sorular için de temel kavramlar ı iyice zihninizde oturtup bolca soru çözmeniz yeterli olacaktır.
 • KPSS Tarih için bir yanlış soru defteri oluşturabilirsiniz. Yanlış yaptığınız konulardan notlar alarak bu defteri haftalık okumanız netlerinizi artırmada sizlere yardımcı olacaktır.

Coğrafya

 • Coğrafya testi 18 sorudan oluşmaktadır.
 • KPSS Coğrafya bilgi ağırlıklı çıkmaktadır. Bundan dolayı aralıklı tekrar büyük önem arz Yorum ağırlıklı sorular için de temel kavramlar ı iyice zihninizde oturtup bolca soru çözmeniz yeterli olacaktır.
 • KPSS Coğrafya için bir yanlış soru defteri oluşturabilirsiniz. Yanlış yaptığınız konulardan notlar alarak bu defteri haftalık okumanız netlerinizi artırmada sizlere yardımcı olacaktır.
 • KPSS Coğrafya, içinde barındırdığı konular gereği çok iyi bir harita bilgisi Dilsiz harita çıktıları alıp bu haritayı kendiniz doldurabilirsiniz. Bu yöntem coğrafya için nerede ne var sorusunu cevaplamanıza yardımcı olacaktır.

Vatandaşlık

 • Vatandaşlık testi 9 adet vatandaşlık bilgisi, 3 adet genel kültür,3 adet güncel bilgi sorularından oluşmaktadır.
 • Bu ders için temel kavramları bilmek çok önemli. İçerisinde hukuk bilgisi bulunduğu için Arapça ve farsça kelimeler çoğunluktadır. Sorularda gördüğünüz kavramları bir deftere not alarak bu defteri haftalık okumanız netlerinizi artırmada sizlere yardımcı olacaktır.
 • Bu ders, öğrencilerin çalışırken en çok zorlandığı fakat sınavda en iyi net yaptığı derslerden ÖSYM bu dersten çok ayrıntılı sorular sormamaktadır.

Bu derste konu sayısı az olduğu için esnek bir şekilde çalışmanızı yürütebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KPSS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 KPSS Telegram Grupları 2023

👉 KPSS Güncel Bilgiler 2022 PDF İndir

👉 KPSS Konu Takip Çizelgesi PDF İndir

👉 KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2023

👉 En İyi KPSS Çalışma Kaynakları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu