KPSS

KPSS ÖABT Matematik (Lise) Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF İndir

KPSS ÖABT Matematik (Lise) Öğretmenliği sınavına hazırlanan Öğretmen adayları için 2013-2022 yılları arası ÖABT Matematik (Lise) Öğretmenliği Çıkmış Sorular ve Cevaplarını PDF formatında listeledik. ÖSYM sınavlarında soru tipleri genel olarak benzerdir önceki yıllara ait çıkmış soruları çözmek sınav motivasyonunuzu arttırır. ÖABT hazırlık döneminde hangi konulardan kaç tane soru geldiğini bilmek ve çıkmış soruları çözmek sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır. KPSS ÖABT Matematik (Lise) Öğretmenliği Çıkmış Soruları listemizden indirebilir akıllı tahtanızda kolayca soruları yanıtlayabilirsiniz.

KPSS ÖABT Matematik (Lise) Öğretmenliği Çıkmış Sorular PDF

2022 KPSS Matematik (Lise) Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir


2021 KPSS Matematik (Lise) Öğretmenliği ÖABT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndirKPSS ÖABT Matematik Lise Öğretmenliği Konuları ve Soru Dağılımları

  • Analiz (%24)
  • Cebir (%16)
  • Geometri (%16)
  • Uygulamalı Matematik (%24)
  • Alan Eğitimi Testi %20

KPSS ÖABT sınavında adaylar eğitim süresi boyunca gördükleri derslerden sorumlu olacaklardır. Alan Bilgisi %80 Alan Eğitimi %20 olacak şekilde sorular hazırlanmaktadır. Sorular her bölümün kendi alanı ile ilgili olup farklı alanlardan sorumlu olmayacaklardır. Sınavda toplam 75 soru çıkmakta olup sözel alanlar için 120 dakika sayısal alanlar için 150 dakika verilmektedir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KPSS Son 10 yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu