Sosyal Medya

Instagram Başkasına Ait Kullanıcı Adını Alma Yöntemi

Instagram Başkasına Ait Kullanıcı Adını Alma Yöntemi. Instagram da bir kişi onlarca kullanıcı adı alarak işletmenizin kullanıcı adı başkası tarafından alınmış olabilir. Tescilli ticari hesabınız kullanıcı adı başkası tarafından alındıysa bu yöntem ile firmanızın kullanıcı adını alabilirsiniz. Almak istediğiniz kullanıcı adı aktif bir şekilde web sitesi olan bir sayfa olarak kullanılıyor ise kullanıcı adını alma şansınız biraz azalıyor. İşte başkasına ait kullanıcı adını alma yöntemi

Instagram Başkasına Ait Kullanıcı Adını Alma Yöntemi

Başkasına ait kullanıcı adını almak  biraz sabır gerektiriyor, başvurularınıza cevap almanız bir haftadan, iki aya kadar uzayabilmektedir. 

Başkasına ait kullanıcı adını almak için aşağıdaki adımları izleyin; 

 1.  instagram.com Instagram Yardım Merkezi’ndeki Bu Forma Giriyoruz.
 2. Kullanıcı adlarıyla ilgili bir sorum var (ör. “http://www.instagram.com/ogrencigazetesi” adresine sahip hesabın kullandığı “ogrencigazetesi” gibi) > Talebim bir ticari hesap için > Bu kullanıcı adını bir başkası kullanıyor ve bu internet adresini ziyaret ettiğimde içeriklerini görebiliyorum > Ticari marka haklarımın ihlaliyle ilgili şikayette bulunmak istiyorum.
 3. Adım 2 yi başarılı bir şekilde geçtikten sonra bu forma otomatik geldiyseniz doğru yoldasınız.
 4. Ticari marka haklarımı ihlal ettiğini düşündüğüm bir içerik buldum > Ticari marka şikayetime devam et |
  İletişim bilgilerinizi girin > Ben veya kuruluşum (formu doldurun) 
  Ticari marka bilgilerinizi girin (formu doldurun) 
 5. Şikayet etmek istediğiniz içeriği belirtin > kullanıcı adı > https://instagram.com/ogrencigazetesi> Bir kullanıcı adını üzerime almak istiyorum > Lütfen üzerinize almak istediğiniz kullanıcı adını onaylayın (ogrencigazetesi). > Varsa, lütfen kullanıcı adının verilmesini istediğiniz hesabın internet bağlantı adresini (URL) verin. (https://instagram.com/hesaplinki) > Talep ettiğiniz kullanıcı adını kullanan hesabın kaldırılmasını da istiyor musunuz? ( İsteğe bağlı evet veya hayır ) > Lütfen bu içeriğin ticari marka haklarınızı nasıl ihlal ettiğini açıklayın. ( Merhaba Değerli İnstagram Ekibi. Bir Hesabın Ticari Markamın Adını Kullanırken Gördüm Ve O Kullanıcı Adını Üzerime Almak İçin Size Başvurdum. Lütfen Aşağıda Belirttiğim Belgeyi Göz önünde Bulundurarak Kullanıcı Adını Bana Verin.)
 6. Beyan > Beyanı onayla > Kabul ediyor musunuz (evet) > Elektronik İmza (Nüfus cüzdanında yazan adınız soyadınız) > Gönder

Hak sahibinin adını, sizin e-posta adresinizi ve şikayetinizin içeriğini şikayet ettiğiniz içeriği paylaşan kişiye genellikle verdiğimizi lütfen unutmayın. Bu kişi verdiğiniz bilgiler üzerinden sizinle iletişime geçebilir. Bu nedenle, genel kullanıma yönelik geçerli bir iş e-posta adresi vermeyi tercih edebilirsiniz

NOT:

 • Almak istediğiniz kullanıcı adı üzerine site oluşturursanız alma oranınız artar. (Açıklama olarak siteyi belirtmeyi unutmayınız.)
 • Alacağınız hesap illaki “Ticari Hesap” olmak zorunda değildir.
 • Alacağınız hesap (örnek: mavirenk) / Örneğe benzer hesabınız varsa (örnek: mavirenk) ve o hesaptan takipcisi yüksekse alma şansınız %60 artar.
 • Forumu kendinize göre güzelce ve ayrıntılı doldurmanız gerek.
 • Yolladığınız talep formuna cevap süresi 1 hafta ila 2 ay içerisinde değişebilir.
 • Eğer işletme seçiyorsanız , işletme hesabınızın belgesini “Dosya Eki” kısmından göndermeniz gerektir.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram Kullanıcı Adı Önerileri

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu