KYK

KYK Yurt Oda ve Yatak Numarası Nasıl Öğrenilir? e-Devlet Sorgulama Ekranı

KYK Yurt Oda ve Yatak Numarası Nasıl Öğrenilir? e-Devlet Sorgulama Ekranı. KYK yurt başvuruları sonrasında KYK yurdu çıkan öğrenciler ilk kayıt ücretini ve taahhüt işlemlerini yaptıktan sonra hangi blokta, hangi odada kalacaklarını ve yatak numarasını öğrenmek istiyorlar. Ülkemizde çoğu KYK yurdu bloklardan oluşmaktadır. Bu neden yurda gitmeden KYK yurt blok, oda ve yatak numaranızı öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

KYK Yurt Oda ve Yatak Numarası Nasıl Öğrenilir?

KYK yurt bilgilerinizi e-devlet üzerinden Yurtta Barınma Belgesi Sorgulama sayfasına giriş yaparak tüm yurt bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun dışında aşağıdaki adımları uygulayarak KYK tüm yurt bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

  • 444 0 472 KYK çağrı merkezini arayın
  • 0’ı tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanın
  • Temsilciye oda ve blok numaranızı sorduğunuzda size bilgi verecektir.

Yurt sonuçlarının açıklanmasından sonra yerleştiğiniz yurdu beğenmemiş veya farklı sebepler dolayı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada KYK nakil başvurusu ve size söylenen adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. KYK nakil başvurusu işlemlerini ne şekilde gerçekleştirebileceğinizi verdiğimiz kırmızı renkteki bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.


KYK Yurtlarında Kalacaklar İçin İhtiyaç Listesi

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından şehir dışında okuyacak öğrenciler yurt ve apart arayışına başladılar. İlk kez yurtta kalacak öğrenciler kendilerine “yurtta kalacak öğrenciler için ihtiyaç listesi” hazırlamakta ve bu şekilde yurda yerleşmeden önce eksiklerini tamamlayabilmektedir. Bizde Öğrenci Gündemi olarak İlk defa yurtta kalacak öğrenciler için hayat kurtaracak ihtiyaç listesi hazırladık. Listemizde bakıp KYK yurduna yerleşmeden önce ihtiyaçlarınızı eksiksiz tamamlayabilirsiniz

1- Kıyafet

Kıyafet seçimi oldukça önemli. Çünkü giymeyeceğiniz kıyafetleri yük etmeniz, ihtiyaçlara yer bulmanız noktasında sizi zorlayabilir. Öncelikle iç çamaşırlarınızı hazırlayın. Akabinde ise gideceğiniz yerin iklimine göre kıyafetler koyun.

Ege veya Akdeniz’e gidiyorsanız daha ince ve sizi terletmeyecek kıyafetler tercih edin. Ancak Doğu ya da Karadeniz’e gidiyorsanız, daha kalın kıyafetler tercih etmeniz gerekiyor. Yurtta kıyafetlerinizi çok fazla yıkama şansınız olmayabilir. Bu nedenle rahat kullanabileceğiniz giysileri tercih edin.


2- Nevresim Takımı

Yurtlarda yataklarınızdaki nevresim takımları değiştirilir veya değiştirmeniz için yenileri verilir. Ancak, “Benim için rahat etmez” diyorsanız, yedek nevresim takımı yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede yurtta verilmeden önce siz değiştirebilir ve daha temiz bir yatakta uyuyabilirsiniz.


3- Kişisel Bakım Ürünleri

Tırnak makası, saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa, epilasyon aleti, traş makinesi gibi aletleri ya da bornoz, havlu gibi ürünleri yanınıza almayı unutmayın. Kalacağınız yurtta kişisel bakımınıza özen göstermeye çalışın. Daha temiz ve sağlıklı gözükmek için bu odlukça önemli. Ancak şampuan, diş macunu ve saç kremi gibi ürünleri yanınızda taşımanıza gerek yok.

Gittiğiniz yerde alabileceğiniz ürünleri kendinize yük etmeyin. Götürdüğünüz bavullarda gereksiz eşyaların olması yer kaplamasına ve oda arkadaşınızla sorun yaşamanıza neden olabilir.


4- Mutfak Aletleri

Bardak, kase, çatal ve kaşık gibi mutfak ürünlerini yanınızda götürebilirsiniz. Bu ürünler okul hayatınız boyunca sizinle olacak. Sabaha kadar ders çalışacağınız ve kahve içme ihtiyacı duyacağınız zamanlarda kupanız kurtarıcı olacaktır. Ayrıca yurtta belirli saatlerde olan çay veya yemek saatlerinin dışında da kendinize özel kupa bardak sayesinde çay veya kahve tüketebilirsiniz.


5- Ütü

Kırışık kıyafetlerle okula gitmemek için yanınıza mutlaka ütü alın. Yurtta her zaman kıyafetlerinizi ütüleme şansınız olmayabilir. Kırışık kıyafetlerle dolaşmamak için, yanınızda götüreceğiniz ütü sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz.


6- Askı

Ütü yaptığınız kıyafetlerin kırışmaması ve dolabınızın düzenli olması, gideceğiniz şehre askı götürün. Bu sayede kıyafetleriniz daha düzenli olur. Tek tek değil toplu olarak askı alın. Fazla para vermeden bu ihtiyacınızı çözmüş olursunuz.


7- Asma Kilit

Yurtta bir oda arkadaşınız mutlaka olacaktır. Ancak ilk etapta arkadaşınızı tanıma şansınız yok. Üstelik yurtta sizden başka binlerce kişi olacak. Bu nedenle odada olmadığınız zaman özel eşyalarınızın yer aldığı dolabı korumaya almanız gerekiyor. Yanınızda bulundurmaya ve özel eşyalarınızı korumaya özen gösterin.


8- Kırtasiye Ürünleri

Defter, kalem, silgi gibi okul gereçlerini yanınıza alabilirsiniz. Evde fazladan varsa yanınızda götürmek, gittiğiniz yerde ekstra para harcamanıza engel olacaktır. Bu sayede kırtasiye ürünlerine vereceğiniz parayı, bir başka ihtiyacınız için kullanabilirsiniz.


9- Uzatma Kablosu

Yurtlarda piriz her zaman yatak yanında olmamaktadır. Kendi yakınında priz olmasını isteyen tüm öğrenciler yurt ihtiyaç listesine uzatma kablosu eklemelidir.


10- Flaş Bellek

Flash bellek, en temel anlamı ile elektrik gücünün kesildiği anlarda dahi yüklenen verilerin saklanmasını sağlayan özel bir depolama birimidir. Yurt ihtiyaç listesinde olması gereken ürünlerdendir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Yurt Depozito Ücretleri 

👉 KYK Yurt Ücretleri 

👉 KYK Yemek Ücretleri 

👉 KYK Yurtları Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu