Teknoloji

LinkedIn Reklam Ücretleri 2024 – LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir?

LinkedIn Reklam Ücretleri 2024 – LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir? Soruları İş hayatında profesyonel kurum, kuruluş ve bireyleri hedefleyenler için en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Linkedln reklamcılığı sayesinde ve doğru stratejilerle marka bilinirliği, tanınırlığı ve prestiji en üst düzeye çıkarılabilirsiniz.

LinkedIn’de Reklam Nasıl Verilir?

İş hayatında profesyonel kurum, kuruluş ve bireyleri hedefleyenler için bulunmaz bir fırsat olan Linkedln reklamları, özellikle B2B Pazarlama ile ilgilenenler için büyük önem taşımaktadır.

Linkedln’de beş çeşit reklam modeli bulunmaktadır. Bunlar:

  • Linkedln Metin Reklamları
  • Sponsorlu Linkedln Reklamları
  • Sponsorlu Linkedln Postaları
  • Dinamik Reklamlar
  • Görüntülü Reklamlar.

Linkedln reklamı vermek için öncelikle https://www.Linkedln.comicampaignmanager adresi ziyaret edilerek bir reklam hesabı oluşturulmalıdır. Daha sonra reklam yayınlamak için ‘kampanya oluştur metnin tıklayabilirsiniz. İş alanı veya unvanı, yılların tecrübesi, konumu ve çalışma alanları gibi birçok detayın belirtilmesi, reklamın hedef kitlesini belirleyecektir. Bu süreçte reklam veren, reklam türünü amaçları doğrultusunda planlı bir şekilde belirlemeli ve farklı reklam stratejileri ve modelleri arasından beklentilerine en uygun seçimi yapmalıdır. Hedef kitle belirlendikten ve bütçe limitleri başarıyla çizildikten sonra kreatif hazırlanır.


LinkedIn Reklam Ücretleri 2024

Linkedln reklamlarında fiyatlar üç farklı kategoride değişiklik gösterir gösterim başı maliyet gönderi başı maliyet ve tıklama başı maliyet Tıklama başına maliyet (TBM) seçeneği için minimum fiyatlandırma gereksinimi 2 ABD dolandır. Gösterim başına maliyette (CPI), reklam veren her 1.000 gösterim için ücretlendirilir. Bu seçenek için minimum 2 ABD Doları gereklidir. Son olarak gönderim başına maliyet (CPS) modelinde, LinkedIn’de yayınlanan reklamınız ve bilgileriniz doğrudan hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilerinizin gelen kutularında görünür ve her ileti ortalama 0,80 ABD doları ücretlendirilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 LinkedIn Reklamları Nedir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu