Kitap

Mark Zuckerberg Tarafından Önerilen 5 Kitap

Mark Zuckerberg Tarafından Önerilen 5 Kitap. Mark Elliot Zuckerberg, Amerikalı bilgisayar programcısı, girişimci ve Facebook’un kurucusudur. Zuckerberg, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’nden girişimci arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Saverin ve Chris Hughes ile şu anda CEO’su olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook’u kurarak dünyanın şu anki en genç zengini. Dünyanın en genç milyarderlerinden ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg kitaplarla da arası iyi. İşte başarılı bir CEO Mark Zuckerberg tarafından önerilen 5 kitap.

1. Yuval Noah Harari – Homo Sapiens (Hayvanlardan Tanrılara)

Adından da anlaşılacağı gibi bu kitap, insanlık tarihinin nasıl ortaya çıktığının hikayesini anlatıyor. Zuckerberg , ” Sapiens’i okuduğumda insan geçmişini öğrendim ” dedi ve Facebook sayfasında paylaştı:

” Sapiens’in yazarı Harari, genetik mühendisliğinde ve yapay zekada ‘insan’ kavramını daha akıcı hale getiriyor. ”


2. Eula Biss – Bağışıklık Üzerine

Bu kitap, bazı insanların neden aşı olduklarının nedenlerini incelemektedir. Mantıksal olarak şüphelerin neden temelsiz olduğunu açıklar ve aşıların neden gerçekten etkili ve güvenli olduğunu açıklar.


3. Thomas S. Kuhn – Bilimsel Devrimlerin Yapısı

İlk olarak 1962’de yayınlanan kitap, bilimsel yazım tarihinde önemli bir çalışmadır ve araştırmadaki gelişmeler hakkında yeni bir düşünce tarzı sunar. Zuckerberg, kitabın bize sosyal güçlerin bilim ve teknolojiyi ilerletmeye olan ilgisini tanıttığını söylüyor.


4. Matt Ridley – Genome

Zuckerberg tarafından önerilen bu kitap yakın tarihin en önemli keşiflerini takip ediyor. Bu keşif, insan genomunun bir haritalamasıdır. Genleri incelemek, hangi genlerin hangi hastalıklara daha duyarlı olduğunu öğrenmenize yardımcı olacaktır.


5. David Deutsch – Kısırlığın Başlangıcı

Bu kitap, dünyada ortaya çıkmayı bekleyen birçok şeyin hala gizli olduğunu vurguluyor. Kısırlık, insanların sanat, bilim, siyaset gibi bir konuda bilimsel yöntemler ve araştırma yapabileceklerini düşünmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu