Kimdir

Meltem Açıkel Kimdir, Kaç Yaşında? Meltem Açıkel Hayatı ve Biyografisi

Televizyon kanalların da yemek programlarından tanınan Meltem Açıkel tarafından tüm merak edilenler.

Meltem Açıkel Kimdir, Kaç Yaşında?. Televizyon kanallarında yaptığı yemek programlarıyla tanınan aşçı Meltem Açıkgöz verdiği pratik yemek tarifleri ile izleyenler tarafından merak edilen isimlerden oluyor. Yaptığı yemek programlarıyla dikkatleri üzerine çeken Meltem Açıkgöz Nerelidir? Meltem Açıkel Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Meltem Açıkel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Televizyon kanallarında yaptığı yemek programlarıyla tanınan yazar ve aşçı Meltem Açıkel, 1965’te İstanbul’da doğdu. 2022 yılı itibariyle 57 yaşında olan Açıkel, ilk ve orta öğrenimini Emirgan’da tamamladı. Liseyi Moda Kız Meslek Lisesi’nde okudu. Takı tasarımı ve mutfak sanatları eğitimi aldı. Uzun yıllar farklı mutfak atölyelerinde işletmeci ve eğitmen olarak görev aldı, kendi mutfağını her yıl daha çok zenginleştirmek için çalıştı. 2000 yılından sonra, mutfak atölyesinin yanı sıra takı tasarımı için atölyesini kurdu.

Dünyanın farklı yerlerinden antika takı parçaları topladı, değerli ve yarı değerli taşlar ile birleştirdi ve kişiye özel tasarımlar gerçekleştirdi. 2004 yılından itibaren televizyon kanallarında yemek programları yaptı. Kadınlarımızın iş ve meslek sahibi edindirilmesi konulu bir sosyal sorumluluk projesinde mutfak eğitmeni olarak görev alıyor.

Meltem Açıkel, uzun süre Kanal 7 ekranlarında İkbal Gürpınar programında yemek yaptı. Daha sonra da Zahide Yetiş’in programına çıkmaya başladı. Meltem Açıkel, ev temizliğinden mutfak bilgilerine, elbiselerden yemek pişirmeye kadar püf noktaları konusunda bilgiler veriyor.


Meltem Açıkel Hayatı ve Biyografisi

Meltem Açıkel, “Meltem’den Mutlu Tarifler” adlı kitabı hazırlamıştır. Aynı zamanda bir sesli yemek kitabı olan bu sistem az gören ve hiç görmeyen engelli bireylerin de faydalanması için hazırlanmıştır. Öte yandan da 2000 yılından bu yana takı tasarımı yapmaktadır.

Eylül 2014 tarihinden bu yana TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak görev yapmıştır.

Kitapları

  • 2013 – Meltem’den Mutlu Tarifler

Yer Aldığı Programlar

  • Nilgün Belgün ile Yeni Bir Gün
  • Melek Baykal
  • Dr. Ender Saraç’la Sağlıklı Günler
  • İclal Aydın ile Hayat Güzeldir
  • Zahide ile Yetiş Hayata
  • Ana Ocağı

Meltem Açıkel: ınstagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu