Yaşam

Microgynon Eczane Fiyatı 2024 – Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Microgynon Eczane Fiyatı 2024 – Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullananlar. Microgynon, belirtildiği gibi alındığında hamileliği önleyen etkili bir doğum kontrol hapıdır. Microgynon 21 günlük bir oral kontraseptiftir, yani 21 gün boyunca günde bir hap alırsınız, ardından yeni bir pakete başlamadan önce 7 gün ara verirsiniz. Microgynon, Hekimler tarafından gebelikten korunmak isteyenler için en çok tavsiye edilen ve reçete edilen doğum kontrol haplarından biridir.

Microgynon Eczane Fiyatı 2024

Microgynon doğum kontrol hapı tüm eczanelerde satılmaktadır. Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. firmasının ürünü olan Microgynon kontrol hapı 21 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır ve 2024 yılı itibariyle güncel fiyatı 301.05 TL ‘dir. Fiyatlar, yıl içinde güncellenebilmektedir.

Microgynon, gebeliği önleyici, doğum kontrol haplarından biridir. Microgynon, östrojen ve progesteron hormonlarının sentetik versiyonlarını içeren bir doğum kontrol hapıdır. Bu hormonlar, vücutta doğal olarak bulunan hormonların yapay versiyonları olup, yumurtlamayı durdurarak gebeliği önlerler. Ayrıca, rahim ağzı salgısını kalınlaştırarak spermin rahme ulaşmasını zorlaştırır ve böylece gebeliği engeller. Microgynon gibi doğum kontrol hapları, korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebeliğin oluşma olasılığını oldukça yüksek bir oranda azaltan etkili bir yöntemdir.

Hapın kullanımı genellikle adetin ilk günü başlar ve haplar bittikten sonra 7 gün ara verilir. Ardından yeni kutuya başlanarak düzenli olarak devam edilir. Doğum kontrol hapları, düzenli kullanıldığında oldukça etkilidir ancak bazı yan etkileri de olabilir. İlk aylarda hassasiyet, hafif kanama, baş ağrısı ve bulantı gibi yan etkiler görülebilir. Bu etkiler genellikle geçicidir, ancak devam ederse bir doktora danışılması önerilir.


Microgynon Doğum Kontrol Hapı Kullananlar

Microgynon doğum kontrol hapı herkes için uygun olmayabilir. Kişinin sağlık durumu, yaşı vb. gibi etkenlere göre kullanımı ve yan etkileri değişebilmektedir. Bu nedenle doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Kullanıcı -1: ben 11 sene boyunca sadece toplam 3yıl kullanmadım oda hamilelik emzirme ve şu anki bebek arzumuzdan onun dışında hiç problem yaşamadım hapın yan etkileri kişiye göre değişiyor. Sigara kullanımı, şeker has, karaciğer de sorun gb. eğer Dr verdiyse kullan bence zaten yan etkisini görürsen söylersin değişir.

Kullanıcı -2: bende microgynon kullaniyordum bende sidettli bas agrisi sinir stress siskinlik oldu bana hic iyi gelmedi

Kullanıcı-3: ilk aylarda sinirlilik bulantı baş ağrısı yapıyor… ama sonra bünye alışıyor… bende kullanıyorum ve çok memnunum…


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Microgynon doğum kontrol hapını doktorunuz nasıl reçete etti ise o şekilde kullanmanız gerekir. Doktorun reçetesine uymalı ve sağlığınızı negatif etkilememesi için doktorunuzun tavsiyesinin dışına çıkmamanız gerekir. Microgynon150 mcg/30 mcg kaplı tablet kullanma talimatında kullanma şekli şu şekilde açıklanmaktadır.

MICROGYNON 21 hap içeren bir pakette, her biri haftanın bir günüyle işaretlenmiş olarak sunulur.

 • Tableti her gün aynı saatte alınız.
 • Tableti almaya paket üzerinde gösterilen haftanın uygun gününde başlayınız.
 • Paketin üstünde gösterilen okları takip ediniz. 21 tableti bitirene kadar her gün 1 tablet
  alınız.
 • Tabletleri yeterli miktarda su ile bütün olarak yutunuz, çiğnemeyiniz

Ardından, tablet kullanımına  (7) yedi gün ara veriniz.

 • Blisterdeki 21 hapı bitirdikten sonra yedi gün boyunca hap kullanmayınız. Buna göre, bir paketteki son hapı Cuma günü alırsanız, bir sonraki paketin ilk hapını bir sonraki haftanın Cumartesi günü almanız gerekir.
 • Şeritteki son hapı aldıktan sonraki birkaç gün içinde adet kanamasına benzer bir çekilme kanaması gerçekleşmelidir. Bir sonraki şeritteki hapları almaya başlama zamanı geldiğinde bu kanama devam ediyor olabilir.
 • Haplarınızı doğru şekilde aldığınız ve bir sonraki şeride zamanında başladığınız sürece, yedi
  günlük bu ara sırasında ekstra doğum kontrol yöntemi kullanmanız gerekmez.

Ardından, bir sonraki şeride başlayın

 • Kanamanız devam ediyor olsa bile, hap kullanmadığınız yedi günlük ara bittiğinde bir sonraki MICROGYNON şeridini kullanmaya başlayınız. Her zaman, yeni şeride zamanında başlayınız.
 • MICROGYNON’u doğru şekilde kullandığınız sürece, her yeni şeride haftanın aynı günü başlarsınız.

Microgynon Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Doğum Kontrol Yöntemleri

👉En İyi Ertesi Gün Hapı Hangisidir?

👉 Ertesi Gün Hapı Kullananların Yorumları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu